şükela:  tümü | bugün
  • merhaba sayın ekşisözlük okurları,
    gündemde gereksiz,faydasız,insanları kutuplaştırıcı,türkiye'yi aşağılayan,türkiye'den siktir olup gitmek gibi başlıklar atan ve bunlara çanak tutarak insanımızın zekasını aşağılayan yavşak sözlük yazarlarına inat , bendeniz ramizdayiniz faydalı bir içerik ile daha karşınızdayım.

ülkemizde yazılım kampları modası başladı.bu yazılım kampları öğrenim düzeyi farketmeksizin ve aynı zamanda yaş aralığı farketmeksizin yazılıma meraklı tüm kesime yönelik ücretsiz ve gerçekten insanların yeteneklerini geliştirici ve hayatlarına kazandırdıkları yeteneklerle bir anlam katarak seçeneklerini çoğaltma yönünde çok güzel fırsatlar sunuyor adeta bootcamp misali (bkz: bootcamp)

11 günlük oyun yazılım kampı kocaeli gebze'de hangi üniversiteden ya da liseden mezun olursanız olun hatta liseden yeni mezun bile olsanız hatta alanında çalışan profesyönel bir yazılımcı bile olsanız farketmez mutlaka bu oyun yazılım kampına katılın.

internet sitesini şuraya bırakıyorum. http://oyunlagelecek.com/
    twitter adresi: https://twitter.com/oyunlagelecek

adamlar şu başlıklarda dolu dolu eğitimler verecekler. demek ki neymiş türkiye'de güzel şeyler de olabiliyormuş.

oyun geliştirme alanında verilecek eğitimler
    unity ile yazılım
    unreal ile yazılım
    nesne tabanlı programlama
    uı/ux tasarımı
    konsept tasarım
    2d/3d modelleme
    pixel art
    oyunlaştırma
    proje yönetimi
    e-spor
    teknoloji girişimciliği

animasyon alanında verilecek eğitimler

resim
    çizim
    ön tasarım
    konsept
    modelleme
    2d-3d animasyon
    iskelet sistemleri
    motion capture
    vfx
    cgı
    fragman hazırlama

sinema alanında verilecek eğtimler

fikir oluşturma
    hikaye oluşturma
    senaryo teknikleri
    animasyon senaryoları
    oyun senaryoları
    mekan konsept
    sinemada kim kimdir?
    seslendirme ve müzik
    ses efektrleri
    yeni nesil kamera
    yeni nesil kurgu
    yeni nesil yayın

dijital türk oyunları platformu, bilişim vadisi işbirliğiyle “oyun geliştirme” yaz kampı başlıyor. kamp, 20 ağustos’ta bilişim vadisi kampüsünde başlıyor.

eğlenceli bir ortamda 1 eylül’e kadar 12 gün sürecek kampta, tüm eğitimler, çadırda konaklama, yemek, konferans katılımı ve sertifika ücretsiz olacak. kampa, son başvuru tarihi 15 ağustos ve 16 yaşından büyük herkes başvuru yapabiliyor.

bir oyunun gelişim ve yazılım sürecinin olmazsa olmazı; “sinema, animasyon ve oyun geliştirme” başlıklarında eğitimler verilecek. eğitimlerin ardından, bilgi ve deneyim paylaşımı konferans ve fuar ortamında devam edecek. kamp süresince tasarlanan oyunlar hep birlikte test edilecek, yarışmalar yapılacak, sektörel sorunlara ilişkin oturumlar düzenlenecek. sektörün öncü firmalarından ve kamu kurumlarından yetkili isimlerle tanışma imkanı da yakalayacak olan katılımcılar, yepyeni cihazları tanıma ve son çıkan oyunları oynama fırsatı bulurken kamp ortamı, zorlu mücadelelere de sahne olacak.

kamp, bilişim vadisi kongre ve fuar merkez binasında gerçekleşecek. binanın hemen yanındaki yeşil alanda ise muazzam bir çadır kampı ortamı kurulacak. katılımcılar, tam donanımlı sınıflarda uygulamalı eğitim alacak, büyük ustalarla aynı ortamda olma fırsatı bulacak ve tüm bu şansa tamamen ücretsiz sahip olacak.

çadır katılımcıları sınırlı sayıda olacak ve son başvuru tarihi olan 15 ağustos’tan sonra açıklanacak.

ayrıntılar ve kayıtlar www.oyunlagelecek.com adresinde… gelişmeler ise tüm sosyal medya platformlarında @oyunlagelecek hesabından takip edilebilir.
  • yemin ediyorum yataktan kalkıp ayakta alkışladım. yetmez ama...
    (bkz: verdim şukunu)
  • yukarılarda durması, genç dimağların görmesi gereken..

gidin kod mod yazın lan.. etkinliğin isminin de söylediği gibi, gelecek buralarda.. hatta gelecek falan değil, şimdi..

hani diyorlar ya, “future is now” heh, öyle işte..
  • teoride güzel proje. fakat pratikte tutmayacaktır. yine bir kaç kod yazarak kendini allah sanan sivilceli şişman erkekler ve oklava suratlı kızlar katılacaktır bu etkinliğe. bırakın böyle bir kampta birbirine destek vermeyi, internet platformlarında bile takıldığın yerde bir şey sorsan dönüp cevap vermeyen zâtlar var. beni kodlama dillerinden, oyun yapmaktan soğutan da aynı zâtlar.

daha etkinlik gerçekleşmeden bok atma derdine giren ekşici bir piç değilim. umarım ben yanılırım ve amacına ulaşır bu eğitim programı. fakat hiç o aleme girmemiş biri olarak giderseniz göreceğiniz muamele soğuk olacaktır.
  • merhaba sayın ekşisözlük okurları,
    gündemde gereksiz,faydasız,insanları kutuplaştırıcı,türkiye'yi aşağılayan,türkiye'den siktir olup gitmek gibi başlıklar atan ve bunlara çanak tutarak insanımızın zekasını aşağılayan yavşak sözlük yazarlarına inat , bendeniz ramizdayiniz faydalı bir içerik ile daha karşınızdayım.

arkadaşlar 20 ağustostan 1 eylül 2019 tarihine kadar sürecek olan oyun yaz kampı için başvurularında red alan arkadaşlar lütfen ama lütfen üzülmesin.ayrıca hiç başvuru yapmamış olanlar bir an önce başvuru yapsın.çünkü twitter hesabından yapılan açıklamada başvurunuzu yapın. "kampa neden katılmak istediğinizi" anlattığınız bölüme "online eğitim almak için" yazın. ?? eğitim kodunuz mailinize gelsin ? sadece online eğitim için kayıt formumuz 19 ağustos'a kadar açık kalacak şeklinde twet attılar.

işte bu da linki: https://twitter.com/…cek/status/1161595757553692672

diyeceğim o ki evinizde ya da iş yerinizdeki interneti olan bilgisayarınızdan oyun yaz kampında verilecek eğitimlere canlı olarak siz de oturduğunuz yerden hem teorik hem de uygulamalı olarak öğrenebileceksiniz. bir yeteneği geliştirmek için illa ki orada bulunmanıza gerek yok.peki ben ne yapacağım? ben bir dğer yazılım ve inovasyon kampı olan (bkz: hacknbreak) için izmir'de olacağım. ve orada boş anımda bilgisayarımdan eğitimlere bakacağım. arkadaşlar oyun sektörü gerçekten gelişiyor. ve burada verilecek eğitimler sonrası 1 sene sonraki yeni seni düşün. oyun yazmayı bilen uı/ıx tasarımı yapabilen,unreal ve unity'i en iyi şekilde kullanabilen 2d/3d modelleme yapabilen yepyeni bir sen ve senin yazdığın oyunlar.ve bu oyunların appstore ve google play'de milyonlarca indirildiğini bir hayal et beh.aynı zamanda ülkemizdeki eğitim problemlerine yönelik çözüm olacak oyunları senin yazdığını düşün hele. ulan milyonlarca 7'den 70'e insanın hayatına dokunacaksın.yıllardır milli eğitim bakanlığı'nın çözemediği problemi senin çözdüğünü düşün hele. yahu neden olmasın neden olmasın neden olmasın?o yüzden internet üzerinden de olsa bu oyun yazılım kampındaki eğitimleri takip edin öğrenin ve geliştirin ve hatta oyun hackathonlarına katılın ve sınırlarınızı zorlayın.
  • https://www.instagram.com/oyunlagelecek/ resmi instagram hesaplarının bugün paylaştığı hikayede online eğitim için www.oyunlagelecek.anadolu.edu.tr internet adresinden kayıt olun yer alıyordu.

aşağıya da ekran resmini çekip bıraktım.

şu an site açılmıyor olabilir.panik yapmayın.yarın gün içinde problemi çözüp online olarak da eğitimleri izlemek isteyenlere fırsat tanıyacaklardır.

https://eksiup.com/p/gu834049porf