şükela:  tümü | bugün
  • önceden call of duty: modern warfare veya battlefield 3/4 oynarken bu kadar hileye denk gelmezdim, fakat cs:go oynamaya başlayıp hile olayında eşşeğin amına su kaçırıldığını anladıktan sonra sürekli aklımı meşgul eden konu.

şimdi benim düşünceme göre bu alt ırk mensubu karakter yoksunu insanımsı şerefsiz karaktersiz orospu evlatları, 3-5 yaş arası anne sevgisinden kendi karaktersizliği yüzünden mahrum kalmış, ruhunun çirkinliği daha çocukluktan suratına yansıdığı için babası tarafından evlatlıktan reddedilmiş piç kurularıdır. aslında bu tanım neden hile kullandıkları sorusunun cevabını veriyor ama insan yine de somut bir cevap arıyor.

bu anasının avradının saçını çengelli tokayla bağladığımın çocukları karakter/kişilik bakımından o kadar acizler ki en küçük çapta eğlenilebilecek ortamlarda en basit rekabetçi durumlarda bile hile açmadan duramıyorlar. çözüm bu annesiz babasızların hesaplarını banlamak değil, hile de siber suçlar kapsamında değerlendirilip gerekirse bu karaktersiz piçler gaz odalarında infaz edilmelidir ki gelecek nesillere kendi çöp genlerini aktaramasınlar...

bunun haricinde, yapılabilecek en güzel mücadele yöntemi şu olmalıdır: online oyun serverlerinin hepsine gönüllü hile polisleri alınır, bunlara yetki verilir, hile yapanların adres bilgileri bu polisler tarafından aynı serverde oynayıp mağdur olan kişilere iletilir, sokak ortasınsa hepsi linç edilerek gebertilir. eyyorlamam o kadar.

edit: bu öfke online oyunların içine sıçan sıçanlar için geçerlidir.
  • fatal frame oynamışlığım vardı. tamamen şifre, bulmaca çözerek ilerleme üzerine kurulu ama bilmeceleri de gizli yerlere koymuşlardı. bir yerden sonra kilitlendim, ve forum sitelerinden bir güzel şifreleri ve hileleri alıp ilerledim.
    oyun bitti.
    ohh be! iyi yaptım.
  • bu konu bence artık oyun şirketlerinin bilerek yaptığı bir dolandırıcılığa dönüşmüş durumda. counter strike global offensive'de mesela hile sorunu için göstermelik sorunlar alınıyor hadi o bir şey değil.
    gta v online'da bile çok sıkıntılı bir duruma geldi bu durum. daha önceden para hilesi yapılırdı ama artık hasar almamaya kadar ilerlemiş bu durum.
    yani nereden bakarsanız gta v her yerde pahalı bir oyun ve bu durumun artık kullanıcıya hilesiz bir oyun garanti etmemesi nedeniyle nereden baksanız dolandırıcılık.
    nedeni ise; eğer hilesiz bir oyun garanti edemiyorsan, eğer senin anti cheat sistemin yeteri kadar güçlü değilse o oyunu piyasaya sürmemelisin.
    yanılmıyorsam bu durum ile ilgili daha önceden tüketici derneklerinin oyun şirketlerine açtığı davalar vardı. ve davalar tüketici derneklerinin lehine sonuçlanmıştı.
    artık gaming sektörününde büyümesiyle bu duruma ciddi bir şekilde el atılacağını düşünüyorum.