şükela:  tümü | bugün
 • (bkz: noises off)un turkce versiyonu .
 • pek çok tiyatro tarafından sahnelenmiş bir komedi ..
  kenterler tarafından sahnelenen oyunun oyunu'nun çevirisini lale eren yapmış...
  yönetmeni : müşfik kenter
  oyuncuları :
  mehmet birkiye
  kadriye kenter
  güneş berberoğlu
  hakan gerçek
  berkun oya
  gülce uğurlu
 • (bkz: the game)
 • birinci bölümde oyunun provasına, ikinci bölümde ilk gösteri sırasında kuliste olanlara, üçüncü bölümde oyunun turnesindeki bir gösterimi izliyorsunuz.oyun o kadar dinamik ve eğlenceli ki üst üste gelen aksilikler ve gerçekleşmesi imkansız olaylar sizi oyunun içine alıyor.
  işte ben de bu müthiş oyunu kenterler'in ankara' gösteriminde izlemiştim ancak son 25 dakikasını izleyemedim.olay şöyle vuku buldu:oyunda terslikler o kadar çok ki artık başınız dönüyordu.sürekli açılıp kapanan kapılar, birbirini görmemesi gereken kişilerin müthiş bir zamanlama ile giriş çıkışları,vs... yani anlayacağınız hangisi gerçek oyun hangisi oyunun oyunu olduğunu kaçırdığınız bir anda kadriye kenter'in müthiş bir çığlığıyla karşılaştık.birden tüm oyuncular telaşla başına toplandılar.mehmet birikiye nazikçe seyircilere dönüp aranızda doktor var mı diye sordu ama seyirciler yani biz bunu oyunun bir parçası sandığımız için öylece duruyor ve izlemeye devam ediyorduk.sonra mehmet birikiye arkadaşlar bu ciddi bir olay lütfen doktor deyince biri ortaya çıktı.sonra anladık ki dekor kadriye kenter'in ayağına düşüp kırılmasına neden olmuş.herkes üzgün bir şekilde salonu terketti ama ben hala oyunun sonunu merak ederim.unutulmayacak müthiş bir performanstı.
 • kesinlikle izlediğim en komik oyun, izleyiciyi öyle bir yere getirirler ki bir yerde perde açılır, perde tekrar kapanana kadar sahne boştur ama gülmekten koltuğunuzu yamultursunuz. bütün oyuncular harikadır, hırsız'ı oynayan arkadaşa dikkat edilmelidir.
 • izmit buyuksehir belediyesi sehir tiyatrosu tarafından 4 mayis 2006 persembe gunu 100. kez oynanmış ve yüzüncu oyunda kapalı gişe çekmiş oyun..artık bu şehirde izlemeyen kalmamıştır dedirtir , lakin bir de izlemeye doyamayanlar vardır ve sanırım onlar oldukça daha çok oynayacaktır kendisi..
 • bu sezon, beşiktaş kültür merkezi'nde izlenebilecek, evening standard ve olivier ödüllü tiyatro oyunu. fars. *
 • izmit buyuksehir belediyesi sehir tiyatrosu tarafından sergilenen versiyonunu bundan 3-4 yıl evel izlediğim, altıma kaçırmanın eşiğine getiren oyun.

  arada bir aklıma gelir, yine gülerim : ''çanta! çantağğğ!!''

  yasemin yalçın tiyatrosu tarafından bu sezon oynanıyormuş. bakalım onlar nasıl yorumlayacak. -evet, pek ümitli değilim-
 • bkm de dün akşam açılışını yapan, gülmekten sonlara doğru karın bölgemi hissetmediğim oyun. fiyatı az tuzlu olsa da mutlaka gidilesi görülesidir, özellikle serhat tutumluer in performansı muhteşem.
 • öğrenci fiyatı 40 liraymış. yuuuuh diyorum sadece... 40 lira öğrenci fiyatı koyarlar sonrada kimse gelmiyor etmiyor diye bas bas bağırırlar. hangi öğrenci 40 lira verecek bir oyun için.kaldı ki bir dünya tiyatro var dünya kadar oyun var. hangi birine ne kadar bütçe ayıracak bu öğrenci diye düşünülmüyor hiç.