şükela:  tümü | bugün
  • artık spotify'da da olan özlem tekin albümü.

bu da linki öz
  • 2014 çıkışlı yaşru albümü.
    (bkz: yaşru)
    (bkz: turkish folk metal)
  • nihayet spotify ve fizy gibi dijital platformlara yüklenmiş, yapıldığı dönemin 1000 ışık yılı önünde olan özlem tekin’in 1998 tarihli ikinci albümüdür.

boş şarkısı bulunmayan fakat bunun tam aksine özlem tekin’in çok az kişi tarafından bilinen/benimsenen albümüdür. halbuki tarlalar, duvar, bahar, paparazzi ve özellikle yol özlem tekin’in en verimli üretimleri sayılabilecek işlerdir.
  • prodüktörlüğünü ümit kuzer'in yaptığı özlem tekin albümü. ümit kuzer bütün albümü mükemmel elektronik altyapılar üzerine kurmuş, hatta 2 sene sonrasında yeni bir isim olan aylin aslım'a da benzer bir prodüksiyon yapmıştır.
  • özünü ateşe vermeden,
    sözün yağmur olur mu?

çiselerken damlalar,
    kulaklar o sesi unutur mu?

öz pişmesi gereken,
    öz doğuştan çiğ verilen,

özümü sırtladım sözüme,
    sözümü döktüm sesime,
    ses karıştı âlem içre âleme...

umut
  • "an essence of things that does not depend on others; it is an intrinsic nature. the non-existence of that is selflessness." - budizmde öz

yani diyor ki, şeylerin özü başka şeylere dayanmaz ve kendiliğinden vardır. bunun eksikliği yokluktur, benliksizliktir, 'aslında hiç olmamış olmak'tır.
  • her şey özünde, olduğu şekliyle güzel.
  • öz, içinin ince yeri.
    belleğinden geçen, kalbinden ıran o his öz.
    bünyeme aldıklarıma can bildiğim insanları hep özüme aldım, o sevgiyi verdim çünkü buna inanıyorum. insan özüne aldıklarıyla kendi gönlünü açar, büyütür ama gel gör ki insan. insan. insan. bencil bir tohum. hep bana hep bana diyen. ben, ben, ben çılgınlığıyla sarhoş olmuş nankör varlık.

çıkarmak gerek böyle olanları hem özden hem gözden çünkü bazıları sadece o tek çizgiyi hak eder. sizin algı dünyanıza inemez, hissedemez. sınırlı ve hak ettiği kadar vermek en doğru yaklaşım.

herkese öz açılmazmış canlar.yine de derdi dert bilen dostlar var olsun.
  • artwork tasarımı yüzünden kaybetmiş özlem tekin albümü, ucuz jenerik ilaç paketi gibidir bu albümün kartonetinin tasarımı, korkunçtur.
    işin ilginç kısmı döneminin belki de en iyi electronic altyapılı türkçe albümü olabilir müzikal açıdan.
  • öz, bugünden bakınca soyut veya somut olabilir. kavramın özü başkadır. kakanın özü başka. ama hegel´e göre o hep "hiçlikten" gelir.

fenomenolojinin aksine duyulur dünyanın uzamsal ve zamansal malzemesinden yoksun olması, özün var olmadığını göstermez. o vardır, ama hiçlikten çıkarılır.

dolayısıyla öz, varlığın çelişkisidir.