şükela:  tümü | bugün
837 entry daha
  • 2016 yılında baştan sona izlediğim ve izlediğim en iyi dizinin bölümlerini bir iki gündür gözden geçiriyorum. çocukken cine5 te denk gelirdim ama ekran çok fazla mavi ve gri sahneli diye hiç ilgilenmezdim.
    diziye söylenecek laf çok konusu, toplumsal olaylara bakışı. karakterleri, ikiz kuleler yıkılmadan önceki amerikanın tv şovunda çok güçlü karizmatik müslüman karakter var; dizinin en baba 5 tipinden biri (bkz: kareem said)
    benim favorim ise tabi ki (bkz: simon adebisi)
  • benim için tüm zamanların en iyi hapishane temalı dizisidir. hapishane gerçeklerini ciddi anlamda bütün çıplaklığıyla gözler önüne seriyor. ilk başlarda insanın biraz kanı çekilmiyor değil ama gittikçe alışıyorsun. iki kez bitirdim ve ikinci izleyişimde aslında ne kadar fazla büyük oyuncu barındırdığını farkettim. hepsinin gençlik hallerini izlemek ayrı bir keyifti. özellikle j.k. simmons’un oyunculuğu takdire şayan. bunların dışında dizinin her bölümü bir saati deviriyor. yine ilk başlarda eski bir yapım olması ve çekimlerden kaynaklı sıkılma söz konusu ama bir kere bağlandıktan sonra da bırakamıyorsun. çok fazla favorim olmasına karşın; (bkz: cyril o’reily) tek geçerim.
134 entry daha