• yabancı ve yerli dizi izleme boykotumu yazar bir arkadaşın tavsiyesi ile bitermeme sebep olan hbo yapımıdır. henüz ilk iki sezonunu izlememe rağmen acayip derecede sarmıştır. mcmanus, kareem said, rahip ve rahibe her zaman kaybetmeye mahkumdur bana göre dünya senaryosunda. her şeyi çok ince düşünürler, gereken neyse yaparlar ama insan nefsini hiç bir zaman aşamazlar.

beni derin düşüncelere salmıştır. toby kadar keskin ve marjinal olmasa da değişim süreci yaşadığım şu hayatımda mcmanus veya said'i dinlemek yerine ryan ve kenny gibilerle takıldım.
  • 1997 - 2003 yılları arasında 6 sezon boyunca devam etmiş, hbo yapımı dizidir. yapılmış olan hapishane dizileri arasında en iyisidir denilebilir.

dizideki her karakter müthiş düşünülmüş ve herkesin kendinden bir şeyler bulabileceği karakterlerdir. bana kalırsa dizinin en zeki karakteri, hatta tüm zamanların da en zeki dizi karakterleri arasında ilk üçe girebilecek olan irlandalı abimiz ryan o'reily'dir. üstüne onlarca sayfa psikolojik inceleme yapılabilecek bir yapımdır.

ayrıca (bkz: panoptikon)
  • (bkz: #101349201)
  • diğer çoğu dizilerin esin kaynağı olduğu için tartışmaya kapalı bir dizidir.

her bir karakterinden ayrı bi film üçlemesi çıkar başta ryan oreily ve beecher olmak üzere.
  • bu dizi bir yasam tarzi.senaristi olan tom fontananin kolundaki oz dovmesi acaba benim kolumda nasil durur? dedirtmistir.
  • bugün bitirmiş olduğum, beni her yönden etkileyen dizi
  • tam ekran ve hd çözünürlükte bir link yok mu arkadaşlar?
    inanın aradım bulamadım bir türlü. dizi sayfalarında çözünürlük hep düşük ve altyazı kayıyor. yardımcı olursanız sevinirim.
  • birisinden intikam aldığınızda aslında ona, olabilecek en büyük iltifatı yapıyorsunuzdur. sanki şey demek gibi “hayatımı öylesine etkiledin ki karşılık vermem gerekiyor. senin hayatında benim ki kadar derinden etkilenmeli”.
  • gelmiş geçmiş en iyi dizidir.hayatı sorgulatır, dizide oyuncuların izleyicilere karşı konuştuğu kısımlar efsanedir, her bölümde farklı konu işlenir ve gerçekten uzaklara daldıran diyalogları vardır. aforizmalar dizisidir. got vb günümüz dizileriyle karşılaştırılamaz karşılaştırılması teklif dahi edilemez.
  • uzun zaman önce başladığım bir, iki sezon sonra sıkılıp bıraktığım dizidir. tek güzel yanı şu an ünlü bir çok dizi oyuncusunun gençlik halllerini görmek.
hesabın var mı? giriş yap