şükela:  tümü | bugün
  • sığsa rezalet diye bitecekti başlık

öz kızına 3 yıl boyunca cinsel istismarda bulunan kansız şerefsizin aldığı 57 yıl ceza, mahkemeye saygılı davrandı vs diye 30 yıla kadar düşürülüyor.

ardından da (bkz: istinaf mahkemesi) kararı bozup şerefsizi özgür bırakıyor.

merak ediyorum; bu karar diğer şerefsizleri cesaretlendirmez mi? bu nasıl adalet? kamu vicdanı niye hiçe sayılıyor?

kamu oyu oluşturmak amacıyla açtım başlığı, umarım bu yanlıştan dönülmesi için bir şeyler yapabiliriz.

kaynak

kararın twiter yorumları

edit : adı geçen şahıs masum olduğunu iddia ederek şöyle bir açıklama yapmış. bana buraya bırakmak düşer

edit 2 : adamın anlattıklarını sonuna kadar okudum. kanım dondu, mahkemeler ve adalet sistemi bu kadar mı kötü? 70 yıl ceza verilen adam nasıl masum olur? karar sizin, benim kafa fena karıştı
  • akıl tutulması yaşayan bir hukuk sistemimiz var. hukuk içersindeki hukuksuzluğun göstergesi de bu karar. istinaf mahkemesi verilen kararı bozuyor neden, neden ha neden? daha çok çocuk, genç kız istismar edilsin diye mi?! sözde üst mahkemesiniz. sizin bozduğunuz sadece basit bir ceza değil siz insanlığımızın bozulmasına da çanak tutuyorsunuz resmen...
  • siyasal islam. başka söze gerek yok.
  • erbest kalıp mutlu mesut kızıyla aynı çatı altında
    yaşayacak mı? diye sormak istediğimiz ahlaksız, kıçıyla uğraşan babadır.
  • polis öldüren serbest kaldı lan bu ülkede.

adaletini sikeyim canım ülkem.
  • hangi mantıklı insanoğlu böyle bir adamın salıverilmesinin önünü açar? müslüman, hristiyan,yahudi,putperest,ateist..vs ne inanç taşırsa taşısın hiçbir dinin, hiçbir vicdanın, hiçbir kanun koyucunun serbest bırakılmasını kabul etmeyeceği bir şerefsizi kim niye serbest bırakır?

atalarımız demiş ki: rüşvet kapıdan girince insaf bacadan çıkarmış. ne yazık ki başka türlü izah edemiyorum kendime.
  • yeni türkiye adaleti bu şekildedir
  • kuyucaklı yusuf yazılalı epey oldu. hem sabahattin ali pisi pisine öldü hem orman kanunları bugün hala geçerli.
  • daha geçen gün bir tacizcinin "masum" olduğu anlaşıldı. iyice irdelemeden insanları direkt linç etmeyi bırakın. istinaf bir karar verdiyse yargıtay yolu da açıktır. ayrıca 30 yıl ceza alan birinin serbest kalması aklên açıklanacak bir şey değildir. haberlerin click bait tuzağına düşmeyin.
  • istismarın üzerine gidilirse çok muktedirin ve çok ünlünün başı ağrıyacak ki çocuk istismarının üzerine gitmiyorlar. sübyancılar her kademede maşallah!