şükela:  tümü | bugün soru sor
 • istanbul'un fatih ilçesinde işlenmiş cinayet.

  söylemezsem olmaz vesilesiyle öğrenmiş olduğum haber.
  yine polis bir işe yaramadı fakat şu an bu adam mahkemede müebbetle yargılanıyor.
  şiddet görüp de boşanmak isteyen karısından olumlu dönüş alamayınca daha önce 1 kez çocuğunu öldürme teşebbüsünde bulunmuş ve çocuk son anda kurtarılmışken ve polis asla bu çocuğu koruyamamışken; ikinci kez yeniden denedi ve başarılı oldu.

  uyutma falan de değil, ne gaz ne hap. 8 bıçak darbesi. hiçbir suçu yoktu sabinin.
  hepsi de annenin canını yakmak içindi.

  söylemezsem olmaz
  tanık: "savcı, babanın oğlunu ikinci kez görmesine izin vermiş.

  önemli link
  2 ay kadar önce baba çocuğunu öldürmeye çalışmış, açmış doğalgazı ve komşuların ihbarıyla polisler gelip çocuk kurtarılmış fakat bunu yapan baba ertesi gün serbest bırakıldı.
  savcılıktan, oğlunu görmek için izin çıkarttırmış. fakat babası yeniden ölümle tehdit edince, çocuk zorla kaçmış. polise gidilmiş, olay anlatılmış. polis, "darp yoksa bir şey yapamayız" demiş.

  babanın, çocuğunu öldürme teşebbüslerinin tek sebebi: 10 senedir şiddet uyguladığı karısının ondan boşanmak üzere dilekçe vermesi. yani aşağıdaki başlıktaki olayla ve başka olaylarla aynı şeyi yaşamaktayız. önlem alınmadığı için tarih tekerrür ediyor.

  (bkz: 2 çocuğunu öldürüp intihar eden baba)
 • bu peşpeşe yaşanan iki olay, bu konuda önlemlerin artırılması için ibret olmalı...demek ki işin hukuksal tarafında bir sıkıntı var...çünkü ruh hastaysa tedavi edilmesi zor o zaman hukuk önlemini alacak ...

  kadını koruma kanununun işe yaramadığı ya da düzgün çalışmadığı son 2 haftada 20 den fazla örnekle ispat edildi...sıkıntı sadece erkeklerde de değil, onlarla evlenen bide üstüne bu manyaklardan çocuk yapan kadınlarda aynı zamanda...onların da sorumluluğu üstelerine alacak şekilde koruma kanunun düzenlenmesi şart...

  bu çocukları bu hasta ruhlardan korumak gerek onlar sadece devletin korumasında değil dünyada ki her çocuk hepimizin aslında, hepsini korumakla yükümlüyüz...bir köpek annesi ölmüş kedi yavrularını besleyebiliyosa, insansı egoları bırakıp başkası doğurdu demeyip ya da devlete güvenmeyip etrafımızda çevremizde bu veya buna benzer nasıl örnekler varsa kişisel olarak da mücadele etmeliyiz.

  ayrıca artık bu ülke için, gerekli yetileri olmayan insanların evlenmekten oy kullanmaya kadar testlerden geçerek izin almaları şart...uzun vadede ancak böyle toparlanır millet delirdi çünkü
 • bugün istanbul güngörende 4 yaşındaki kızının boğazına bıçak dayayan baba, öz oğlunu bıçaklayarak katleden baba.kanım çekiliyor, elden bir şey gelmiyor.tek isteğim böyle bir olaya canlı şahit olmamak.gerçekten insanlığın sonu acilen gelmeli.