şükela:  tümü | bugün
  • başlığındaki tüm entry'lerin aynı yazardan olmasına üzülmeme, yine de işbu entry'i okuduktan sonra kim olduğumu bulmak için uğraşıp başarıya da ulaşacağını bildiğimden tırsmama; ama görüldüğü üzere düştüğüm ikilemden kendimi kurtarıp entry yazmaya karar vermeme neden olan "bahçeşehir üniversitesi hukuk fakültesi medeni hukuk kürsüsü asistanı". kendisinin garip, bir o kadar da özgün davranışları sözlük okuyucularıyla buluşmuş. aslında burada yazılanlardan daha fazla gariplikleri olduğu yadsınamaz bir gerçektir ya, biz biraz da iyi yönlerinden bahsedip durumu dengeleyelim isterim. öncelikle kendisi anlattığı derse en vakıf hocalardan biridir. biz ne pratik dersi anlatıcıları biliriz ki ders öncesi cevapları ezberleyip gelen; hatta ne öğretim görevlileri biliriz ki soru sorunca apışıp kalan ve espriye vurarak işi geçiştiren. dolayısıyla öz seçer'in ders anlatımı ve donanımı, gariplerini gölgede bırakmaya bile elverişli olabilir... bakış açısına göre değişir bu tabii. kendisi aynı zamanda her şeyi iyi niyetinden yapar. sizin sosyalleşmeniz, çalışmanız, gerçek hayattan haberdar olmanız ve okuldan bir sürü hayal kırıklıklarına hazırlıklı olarak mezun olmanızı ister belki de. o yüzdendir ingilizce sınavınızın ortasında gelip kendi sınavına çalışıp çalışmadığınızı soruşu. siz sanırsınız ki adam bundan zevk alıyor... "hehehe kalacaksınız" dediğinde içten içe "ben çektim siz de çekin" demek istediğini zannediyorsunuz. daha fazla yanılıyor olamazdınız...umarım. tabii bir arkadaşıma (bkz: bir arkadaş ekolü) sarfedilen "1 puan'la seni incomplete'e bıraktım ehehe" şeklindeki cümlesini hangi amaçla demiştir, bu cümle nasıl meşrulaştırılır diye sorarsanız hayalgücümü çalıştırmaya başlar, herhalde "bak çalışırsan yaparsın, alt tarafı 1 puanla bütünlemeye kaldın aslanım" demeye çalıştığına kendimi bütün saflığımla inandırırım.

en sevdiğim filmlere bile bu kadar uzun yazmaya üşenirken neden bu başlığa bu kadar yazı yazdım bilmiyorum. ama içimde dayanılmaz bir istek var... evet, kendisini savundum, iyi biridir dedim ama... öz seçer bu sefer benim kim olduğumu bulabilecek mi çok merak ediyorum. (bkz: bring it on)
  • hayatımda gördüğüm en sempatik olan,zaman zaman oyy diyerek yanaklarını sıkma isteği uyandıran, bahçeşehir üniversitesi medeni hukuk dersine giren müthiş bir hocadır kendileri. öğrencinin konuyu anlaması üzerinde pek durur bu yönüyle birçok hocayı geride bırakır zira üniversitede öğrencinin konuyu anlamasını umursayan bir hoca zor bulursunuz.
  • bahçeşehir üniversitesi hukuk fakültesinde eskiden medeni hukuk derslerinde, şimdilerde borçlar hukuku derslerinde tanışabileceğiniz artık doçent olan sevgili hocamızdır. tatlı sert bir tavrı vardır, zevzekliğe gelemediği icin bazen sinirli olabilir, ama dünya iyisi ve oldukça yapıcıdır; gayretli gördüğü öğrencilerini her zaman desteklediği tecrübeyle sabittir. donanımını ve bilgi birikimini dersini alan bir insanın fark etmemesi imkansızdır.
    özel not: 999 gb isim soyisim hafızası vardır. şaka yapmıyorum..