şükela:  tümü | bugün soru sor
  • ankara'da kazakistan caddesi'nde bulunan getirdikleri mezeler ile ağzınızın suyunun akabileceği muhteşem kebapçı. bana da bir lahmacun ikram ederler artık.
  • tek bir çatı altında toplanırlarsa eğer, dünyadaki mc donalds sayısından daha çok restoranı olabilecek bir kebapçı ismi.

her urfalının hayalinde sanırım, '' ileride öz urfalı kebap adında bir kebapçı açacağım '' yatıyor.
  • ankara'da kazım karabekir'de bulunan kebapci.

önden ikramları iyidir ama adana'sı fazla yağlı olup terbiyeli kuzu sis ile iddialidir. tavukları ise "eh işte" dir. kısacası kırmızı et çeşitlerine ağırlık verilmelidir.

hesaplar ise "2 kişi 35-50 tl" ortalama aralıklarında gidip gelir. normaldir yani.
  • lahmacunu na bu kadar, yağlı ve lezzetlidir.
  • ankara kazım karabekir caddesi'nde bulunan başarılı bir kebapçıdır. o bölgenin genel kebapçı anlayışını yansıtırcasına ikramları bol bol getirir. menüde çeşitliliği yüksektir. karışık kebap konusunda eski başarılarından uzak olsalar da ali nazik, beyti gibi kebaplarda ve lahmacunda iyilerdir. özellikle lahmacunları oldukça büyük ve sarmısaklı, antep usulüdür. mekana özgü yayık ayran içilebilir, yemeğin sonrasında da ikramları olan özel karışık kahve es geçilmemelidir. en güzel ürünleriyse bence künefedir. her zaman aynı kaliteyi yakalayamıyorlar ama bu mekanda yediğim en kötü künefe bile cidden kalburüstüydü. künefeyi hazır almamaları, kendileri yapmaları sayesinde bu ciddi başarıyı yakalıyorlar.

fiyatları benzer kebapçılarla aynıdır. gece 04.00'e kadar açıktır. son dakikada da gidip bir şekilde künefe yediğim için sevdiğim mekandır. gece geç saatlere kadar ailelerin de gidebildiği, ancak konsept olarak pek fazla elit olmadığı, daha ziyade şöyle güzel bir halı saha maçının ya da sohbetin üzerine tercih edilebileceği unutulmamalıdır.
  • ankara 4. caddede bulunan kebapçı. mekânın duvarları klasik şekilde dönemin ünlülüleriyle mekân sahibinin çektirdiği resimlerle dolu. mekân güzel. kebaplar ve mezeler de oldukça hoş. tek kötü yanı, bahşiş konusunda saçma tavırlar sergileyen servis elemanları.
  • ünivesitede müdavimi olduğumuz mekan.. sabah, öğlen, akşam, gece 2 falan demeden giderdik.. 3 kişi 5 kişi farketmez.

daha sonra da ara ara gittik hep.. her zaman iyi yemek iyi muamele gördük.. imkanları varsa ellerinden geleni yaptılar hep..

garsonlar falan hep değişmiş hep.. bir tanesi tanıdıktı.. bizim zamanımızda komiydi.. bir tık üstte çıkmış gibi görünüyordu.. işte bilmiyorum hizmet sektöründeki kademeleri.. neyse..

dün gittik iki arkadaş..

dışarda yer yok. içeri girişimizi pek sallamadılar.. daha önce "ağğbii hoş geldinler" havada uçuşurdu.. mekanın sahibi bile ağır başlı bir gülüşle "hoşgeldiniz" derdi. bizi tanıyan garsonlar kalmadı diyelim..

"dışarıda oturmak istiyoruz var mı kalkacak?" diye sorduk. yok dediler illa içeri oturtacaklar.. ben görüyorum çay içenleri.. bitmiş artık yemek.. çok beklemeye gerek kalmadan iki masa kalktı.. oturduk..

masa silindi.. sipariş aldılar.. canım lahmacun çekti.. lahmacun istedim.. "ağğbi lahmacun geç çıkar" dedi.. dedim "neden"? yani ne fark olabilir ki daha karmaşık kebaplardan.. işte fırınlar dolu da vs vs.. lan sadece dışardaki 6-7 tane masa dolu.. içeri bomboş.. senin 6-7 masanın siparişi ile dolacak kadarsa fırının içerideki 20-30 masayı neyle besliyorsun.. ben oranın tıklım tıklım olduğu zamanları bilirim.. iyi dedik başka bir şey söyledik.. künefe de söyledik.. dedik ki beklemeyelim.. yemeğin sonuna doğru gelir diye..

bizim siparişler gelmeden 1 dk önce, bizim oturmadığımız masaya bizden sonra gelen adamın siparişi geldi.. bi baktım lahmacun.. vay babayın kemüüne.. ona da lafımız yok..

yemek bitti.. çay geldi.. bekliyoruz künefeyi.. zaman geçti " abi biz künefe söylemiştik?" "ben onu söylemedim dur söyleyim.." içeri çok kalabalık olsa ona da amenna ama.. yok yani..dediğim gibi 6-7 masa..

neyse künefe geldi.. artık hazır künefe .. yalnız onu da yenecek kıvamda yapan yerler var.. pişman etmiyor sizi hazır olsa da söylediğinize.. bunlar onu da yapamamışlar..

arkadaşımla sohbet etmesek boktan bir deneyimdi yani.. yıllar sonra hep "geçmişin gençlik anılarımın mekanı" -ki çok severdim- dediğim yerin böyle hizmet göstermesi beni üzdü..

gitmeyin falan demiyorum ama.. iyi düşünün.. yemekler ortalama.. hizmet berbat.. mezeler sıradan.. her zaman böyleyse bi özelliği kalmamış..
  • ankara kazakistan caddesindeki (4. cadde) versiyonu eskiden iyiydi ama bu çalışanları orada olduğu sürece gitmeye değmeyecek mekandır. boşuna gidip canınızı sıkmayın.
  • girişinde şöyle de güzel bi urfa türküsü barındıran sitesi varöz urfalı kebap
  • emek 4'te bulunan berbat yer.
    sokaktan geçerken bile içerden gelen yoğun sıcak pis paspas kokusu dikkatinizi çeker.
    kapıdan dışarıya vuran bir mekan kokusu.
    rüküş dekorasyon, göt göte oturum. plastik yeşillikler.
    bir götlük yer bırakacak kadar kaldırım işgali.
    parkçısından garsonuna, gelen geçene karanlık karanlık bakan tipler.
    afiyet olsun.