şükela:  tümü | bugün
  • genç diyebileceğimiz yaşta şairlerden birisi. aşkar dergisinde bir şiiri vardı. akatalpa'da da gözükmüştü sanırım.
    ilerisi için umut veren bir şiir sesi var bence.
  • şiirini sürekli geliştiriyor, imreniyorum kendisine. şiire bakışı, şiir hakkında kafa yoruşu, bir dizeyi kurmak için defalarca vazgeçişini görüyorum bazen. bakmayın bu kalabalık dergi ortamlarında birbirini şair ilan eden yeni dönem ibrahim sadri' lere, atak' lara, yavuz' culara. ozan iyidir, kendine ait bir söyleyiş peşinde bir şairdir, ve evet tanırım, tanımaktan gurur duyduğum şairlerden biridir ozan.

"gel, gel, burası ikinci yeniyi aşmıyor" diyor ozan can türkmen, ben de onun şiirlerinde boy veren bir okuru olarak, yazacağı okyanus şiirleri bekliyorum.

ozan can türkmen sıkı şairdir, nasılsa bir gün hepiniz bileceksiniz.
  • 'az önceki oda' isimli şiir kitabı ile sonunda insanları şiirlerini bir kitaptan okuma şerefine nail etmiş arkadaşım. "bunlar daha iyi günleriniz yeraltiadami1 hanımefendi" diyerek doğumgünü kutlayan, şiirleri mutlaka okunası güzel insan.
  • k24'te söyleşisi yayınlanan şair.

"şiirlerinde bir türkiye panoraması da çizen ozan can türkmen, yakından bakıldığında bize çok uzak olmayan sözcüklerle ve temalarla şiirini kurup okuruna sesleniyor. şiirlerinde farklı tekniklerle anlatımı gözleyen ve bu anlatım teknikleriyle ele aldığı temaları perçinleyen türkmen ile ilk kitabı az önceki oda odağında şehir, şiir, zaman konuları, hâlihazırda şiir yayıncılığı ve güncel şiir meseleleri hakkında konuştuk."

http://t24.com.tr/k24/yazi/ozan-can-turkmen,1754
  • kendisi hakkında söylenebilecek tek kesin şey şair olmadığıdır. küçük iskender'in anlamsız olanı. o kadar yani.