• 7 senedir tiyatroyla uğraşan ve birçok amatör tiyatroda yönetmenlik yapmış timis oyuncusu, başarılı tiyatrocu.
  • timis, nortel netaş tiyatro grubu ve itü bilim merkezi'nde yönetmenlik görevini üstlenen eskinin tiyatrocusu, şimdilerin başarılı rejisi. bu sene yine onun imzasını göreceğimiz eserleri merakla beklemekteyiz.

itü bilim merkezi'nde sanat ile bilimi birleştiren arkadaşlarıyla birlikte organize ettiği sıradışı çalışmaları için
    (bkz: http://www.eglenbilim.com/)
  • pek genç bir tiyatro yönetmeni ve tiyatro oyuncusu. çok para kazanmayı amaçlamak yerine, tiyatroyu hayatının bir parçası haline getirmiş daha doğrusu hayatının merkezine oturtmuş insan. sürekli gözlem yapması ve gözlemlerinden faydalanmayı bilmesi, yaptığı işe tutkulu oluşunun, pratikliğinin, çalışkanlığının yanında en buyuk artıları. iki yılda 3 oyun * * * yönettiği nortel netaş'ta insanların tiyatroya olan ilgisinin ikiye üçe katlanmasının baş aktörü olmuştur.

yönetmenlik yaparken, oyunu sağlam temellere oturtmayı bilir, küçük kazanımlar yerine büyük resimde iyi bir iş çıkarmayı amaçlar.

oyunculuk konusunda sadece yap-boz adlı oyunda izledim, gayet başarılı bir oyunculuk çıkarmıştı.

benim gibi 9-6 mesai yapan insanlara göre, biraz imrendirici, kendine has bir hayat sürmektedir. istediği şeyle, yani tiyatroyla uğraşmaktadır.
  • timis mezunlarının bu yılki, moliere'in hastalık hastası oyununda yer alacak olan, kendini tiyatroya adamış insan.
  • bu adam, tiyatroyu sadece yönetmiyor ya da sadece tiyatro eğitimi vermiyor, yaşıyor tiyatroyu, her anını her saniyesini. bu kadar yıllık tiyatro bilgisi, birikimi, yönetmenliği, oyunculuğu, ışıkçılığı yetmedi şimdi bir de tiyatro konusunda türkiye'nin ileri gelen hocalarından ders alıyor, yüksek lisans diploması olacak bir de. kendisinin önünde saygıyla eğiliyorum. dün de yaşgünüymüş, kutlarım.
  • itü sahnesi "yolculuk" oyunundan beri takip ettiğim, en son odtü tiyatro festivalinde yap-boz'da oyunculuğuna yeni katmanlar eklemiş olduğunu gördüğüm, sahnede adeta devleşen oyunculardan. yollarımız tekrar kesişse de aynı projelerde yer alsak temennisiyle sevgilerimi sunduğum renkli, karakterli, yaratıcı bir adam. kurtar beni bu çarktan ozan. *
  • turkiye'de ve yurtdisinda izledigim bircok tiyatro oyununda farkli sahnelemeler gordum ama bu adamin yaptigi gibi gormedim. adam tiyatro icin yaratilmis. ne zaman nerede oyuncunun ne yapmasi gerektigini cok iyi biliyor. dekor ve dramaturji de onun isi. umarim hep boyle iyi yonetmenler yetisir.
  • tiyatro akımlarını sürekli takip eden ve edindiklerini hemen uygulamaya başlamasıyla fark yaratan bir yapısı var.cesur bir yönetmen. kalıplara takılıp kalmayan, her an herşeyi o oyunda uygulatabilecek bir anlayışa ve cesarete sahip. bunun yanında eleştiriye de gayet açık.

popüler olma hevesinde değil, bu yüzden muhtemelen olmayacaktır da. ama takip edilesi bir yönetmendir. umarım hayalindeki oyunları, istediği yetenekte ve azimdeki oyuncularla* sahneleyebilecektir.

çok yaşasın, çok üretsin.
  • başına bela alıp çok zor bir şirketle tiyatro yapmayı kabul etmiş, yönetmenlik hayatının ilklerini yaşamış bir yönetmen/eğitmen.

(bkz: agasahne)
  • bunu kendisine söylediğimde tevazu gösteriyor; ama bildiğin kaos ortamından eli yüzü düzgün ve güzel işler çıkarmayı becerebilen bir tiyatro yönetmeni. aslında bahsettiğim kaos ortamını, ortak üretime önem verdiğinden mütevellit, insanları bilgimle döveyim; onlara otorite göstereyim, yönetmenim hükmedeyim, egomu tatmin edeyim dertleri olmayan davranışlar ve ilişkilerle biraz da kendisi yaratıyor. işte bu ortak üretim yaptığı topluluk bir de agasahne gibi davranışsal çeşitlilik, bol (belden aşağı) espri, çok konuşma, pek dinlememe özelliklerini ihtiva eden insanlardan oluşunca seyreyleyin nümayişi sonra da seyreyleyin insanları bir arada tutma başarısını.

bir de dinlemeyi biliyor, o yüzden güzel tespitler yapıyor ve çaktırmadan doğru bulduğu şeyi de yaptırıyor gözümden kaçtı sanmasın. gerçi son zamanda söylemediğim ve onu bırak üslûbum olmadığı için hiçbir zaman söylemeyeceğim şeyleri söylediğimi duyduğunu iddia ediyor, rica ediyorum etmesin, dinlemeyi biliyor dedik, duyamadığını düşündürtmesin. *

istediği gibi bağlar, bahçeler, zeytin dalında mangallar, güzel sofralar diliyorum ona; çünkü ne de olsa ben de yakınlarında bir muhitte olacağım gelecekte. ehehe.
hesabın var mı? giriş yap