şükela:  tümü | bugün sorunsallar (1)
 • ***

  eğer anlaşma sağlandıysa hayırlı olsun.

  (bkz: cengiz ünder) (bkz: enes ünal) (bkz: çağlar söyüncü)den sonra bir genç yeteneğimizi daha avrupa vitrinine sunmuş olacağız
 • neden olmasin diyebileceğim fiziken çok iyi gördüğüm oyuncunun transferi. kafasını da biraz kaldırıp geriden oyun kurma işlerine de girerse baya adam akıllı stoper olur.
  tek korkum juvenin her sezon başı 700 oyuncuyu seri b-c takımlarına kiraya gönderip durduğu döngünün içine girecek olması. bunu bilerek transferi kabul etmeli.

  not:atibaspor
 • eğer ifade edildiği gibi 10 milyon euro'ya böyle bir yeteneği satacaksak kulübü kapatıp gidelim. galatasaray basiretsiz yöneticiler ve çakal menajerler elinde oyuncak edilecek, parası alenen çalınacak bir kulüp değildir! her oyuncu tabii ki satılabilir ancak ederini kulübe kazandırmak kaydıyla.
 • yerine iki tane daha ahmet çalık alabiliriz, temiz para !
 • gayet olabilecek bir transferdir.

  18 yaşında bir futbolcuya göre iyi bir fiziği var. tehlikeli müdahaleleri olsa da asla hamle yapmaktan geri durmuyor. 18 yaşında olduğunu bir daha vurgulayalım. zamanlaması daha da gelişecektir. özgüveni de yerinde. daha ne olsun.

  (bkz: al bunu kurtar buralardan)
 • giderse kendini geliştirir. umarım gider juvenin efsanesi olur.
 • gerçekleşirse yerine kimi koyacağız?
  eninde sonunda bu gençler gidecekler bu kaçınılmaz ama yerlerine oyuncu koymalıyız.
  leş tinerciler keçiören ile oynadığımız maçla akılları sıra dalga geçedursunlar o maçta takım komple altyapıdan gelen oyunculardan kuruluydu.
  tinerciler gerizekalıdır anlayamazlar kapasiteleri yetmez eziklerin.
 • ne zaman galatasaray'da parlayan genç bir çocuk olsa piyasada böyle haberler dolaşır. sonuç yine semih kaya gibi senelerce ağzımıza sıçıp 3m euroya 2.sınıf bir takıma gitmek olur.

  ayrıca 10milyon u azımsayanlar olmuş. cengiz'in 15 ettiği yerde ozan kabak'a 10m fazla bile.
 • değeri on milyon olan oyuncuyu, iki sene sonra yirmi milyon yapabilecek kulüp profillerimiz yok malesef. böyle profillere sahip olmak için üst üste şampiyonlar liginde yer almak ve her sene olmasa da en azından iki senede bir gruplardan çıkmak gerekiyor.

  ben olsam ozan'ı da, teklif varsa eljif elmas'ı da yaşları ilerlemeden satardım. çünkü bu yaşlarda transferde en önemli unsur oyuncunun potansiyeli. karşıdaki kulübe bir hayal satıyorsunuz. o hayalin gerçekleşmesi için binlerce kombinasyon var belki. adam her şeyi doğru yapsa bile oyuncu çabalamasa olmuyor. oyuncu çabalasa teknik direktör oynatmıyor. sakatlık oluyor. uyum sorunu oluyor. bir sürü şey daha. bizim kulüplerimizin bu kadar riski almak için yeterli mali yapısı yok malesef. sen bir tek ozan'a yatırım yaparken, adam on tane ozan'a yatırım yapıyor. içinden iki tanesi doğru düzgün futbolcu olsa adama kafi. sen bir ozan'a yatırım yaptığın için o olmayınca hesapların sıçıyor.

  dediğim gibi ozan'ı sat, yeni ozan'a çıkar. bırak ozan futbolcu olacak mı, olmayacak mı başkalarının sorunu olsun.

  edit: üç aydır profesyonel olan futbolcu için 7-8 milyon, 10 milyon çok güzel paralar. galatasaray'ın bu oyuncu için şimdiye kadar yaptığı harcama taş çatlasa 500 bin euro'dur. yüzde 2000 karla adam satıyorsun. böyle kısmet zor bulunur gerçekten. bu adamı satmazsan en az 1 milyon euro'dan 4-5 senelik sözleşme yapacaksın. bunu da dikkate almak gerekiyor.