şükela:  tümü | bugün
 • "ortada kuyu var yandan gec" gibi akillara durgunluk vericek sarkilarin insani..
 • (bkz: sozlerini de yazayim tam olsun)
  cemile nerde
  hani nerde
  bu collerde
  yooooook

  cemile../fisildayarak

  ya da

  ortada kuyu var yandan gec
  fazla takilma meydanda
  ate$le oynanmaz cok fazla
  agac yaptin durakta(bu kismi hic anlayamazdim,muhtemelen yanli$)

  hatta..

  gecici bir heves mi
  bilmem ki bizimkisi
  omur boyu surer mi
  saman alevi gibi
  yurekli olmali
  a$k bu kadar kolay mi..

  yaa..

  bi de,rocker havalardaydi bi aralar,tipki burak kut gibi.
 • (bkz: ozon orhan)
 • senkron isimli programıyla o yaz nenemin evinde çıkan tek kanal olan interstar ekranlarında 90 lı yıllarımdan birinin yazına zehir zıkkım aroması karıştıran marsık derili, asım can gündüz dublajlı bir insandı ozan orhon."yunus emre ay lav yu / yu ar veri gud (not onli in bed)" gibisinden ecnebi ulusların anadolu hakkında 4 mevsim güneş dışında bildikleri tek konu olan sufi/tasavvuf içerikli bir eserle adını bilmediğim beynelmilel bir yarışmada bir şekilde sıyrılmıştı.o zamanlar tevellüdü ne idi bilemiyorum ama şimdiki gibi domdom değildi, ya da berdaim siyah giymek zorunda hissetmiyordu kendini.
  sonra ağlak prens suat suna örneğinde olduğu üzere kaset çıkart ozan diye emir verdiler kendisine, o da görevini "saman alevi" isimli ilk albümünde layığıyla ifa etti.
  türkiyenin batıya açılan penceresi olmak gibi bir misyonu olduğundan asım can gündüz ve cem ceminaydan başka kimsede duyulmayan bir şiveyi şarkılarına taşıdı.başarılı da oldu.
  ve fakat çıkışı tayfunun bayraktarlığını yaptığı, tarkan tevetoğlunun sürdürdüğü gerçek türk pop patlamasının ve "showtv de poponun zirvesindekiler"den öncesine denk düşüyor olması sebebiyle olsa gerek kayahan, nilüfer gibi entel arabesk insanların arasında meze oldu gitti.
  dönüşü hiç bir zaman muhteşem olmadı.
  ara sıra kilo veriyor gibi olduğunda "mucize dietten şımardım kendime geldim bomba gibi bir albümle patlıyorum" söylemleriyle kelebek vesair neşriyatın umuma açık olmayan yerlerinde 2 sütun çalabildi.
  babası avukat, annesi vergi yüzsüzü idi diye aklımda kalmış.
 • ozan orhon insanının, kaseti çıktığında adapazarı'ndaydım ve bütün kasetçilerde onun şarkıları çalınıyordu.eski yeni bir çok eleştirmen tarafından beğenilmiş, methedilmişti. hatta ismini hatırlayamadığım ama camianın ileri gelenlerinden bir kişi "işte türkiye'nin ihtiyaç duyduğu adam, müthiş bir ses, kıpır kıpı bir genç, avrupai bir şarkıcı" gibisinden sözlerle, belli ki cebi dolduğundan, ozan orhon'u halka pazarlamıştı.

  sonradan ozan orhon, star'da bir program yapmaya başladı, açık havada, bir platformun üstünde gençten şarkıcılar ve en çok da ozan şarkı söylüyorlar, arada yine ozan'ın önderliğinde izleyenlerden seçilen kişiler arasında yarışmalar tertip ediliyordu. ozan hareketliydi. o sıralar, "ozan bir programda 5/10 kilo zayıflıyor" muhabbetleri de dolanmaya başlamıştı, awrupai ozan orhon, awrupai şarkıcılar gibi performans sırasında kilo veriyordu, süper.

  bu programda, bir de ozan orhon'un darbuka sekansları olurdu ki, ritm duygusundan zerre nasiplenmemiş bir insan niye böyle bir gösteri denerdi -herkes darbuka çalmayı sever:önerme- birileri niye o çalarken coşardı ve buna niye her hafta tahammül edilirdi, anlamak şam'da kayısı.

  programın ses düzeni illa ki rezalet olurdu, müzik kesilir, ozan orhon detone olur, bağırır, höykürürdü ama yine de kalabalık coşardı.

  ha ben niye izlerdim o programı; izleyecek bir şey yoktu ilk ewwela, ikincisi yarışmalarda çok komik görüntüler yakalanıyordu.
 • ozan orhon, klibinde görünmesinden sonra vurulup evlendiği ebru şallı'ya nasıl sevindiyse, düğünde defalarca bağırmıştı "evet" diye. hakikatten de evlilerken ebru şallı, hiç ortalarda görünmezdi, fakat günün birinde kızcağızın canına tak etmiş, bu insandan tastamam kaçmıştı.

  meğerse, bu ozan orhon kafayı dumana bulayıp kıza eziyet ediyormuş, defalarca araları bozulmuş, yapılmış da, kızın artık barometresi patlamış. ozan çok didindi, özür diledi, "kasetimde sana şarkı yaptım" gibisinden mesajlar yaptı* ama ebru ona geri dönmedi, buradan ozan orhon'a seslenmek istiyorum, arkadaş sen nasıl bir saçmaymışsın, bi daha ömür boyu arasan böyle bi karıyı bulamazsın, sen de biliyorsun.
 • ebru şallı'ya vurmuş olan insan.
  (bkz: kinayeli konuşmak)
 • nurosmaniye camii cikisinda cuma gunleri konuslanan dini cd cilerin tezgahinda, tasavvufi eserlerin yaninda, albumu yer alan kisi.karisi terkedince bi de fil gibi olunca, islami kesim acidi da kucak acti galiba arkadasa..
 • aşırı şişmanlayıp obeze dönmüş kişi.. 2 eşi de güzel ve zayıf kızlardı
 • ebru salli ayrilmalarindan sonra bu sahsiyet icin hormonlu banderas lafini kulanmisti ***..

hesabın var mı? giriş yap