şükela:  tümü | bugün soru sor
 • youtube'da ders videoları koyup matematiğin anasını ağlatan kişi.

  3 tane sayıyı çarpacak, arada toplama çıkarma vs hiç bir işlem yok. baştaki sayıyı sona alırsak sonucun değişeceğini söylüyor. inanmadınız değil mi? şöyle: 5 * 0,1296 * 0,40 ile 0,1296 * 0,40 * 5 işlemleri arasında fark olacağını söylüyor.

  muhtemelen önceden yapılmış işlemleri ezbere yazıyor ki (14-10)/2 =1 bulup sonra da (12-10)/2=2 bulabiliyor.

  kombinasyon sorularında mesela 8 faktöriyeli açacak. 8.7.6 deyip bırakıyor. sonra aşağıda yine faktöriyelini koymadığı 6 ile yukarıdaki 6'yı götürüyor. bilen adam he der geçer ama 4'ü 2'ye hesap makinesiyle böldüğü üzerine bir de 1 ile çarptığı ders videolarında bi ünlem koymayıp kafa karışıklığı oluşturmak değişik bi üşengeçlik.
  bazı sorularda tamamen şansa sonucu buluyor. tablodaki 2 değerin yerleri farklı olsa tamamen farklı şeyler bulacak.

  kısacası, bişeyler öğrenirim belki diye izledim yarım saatim çöp oldu. konuya hakimseniz izlemeyin, hakim değilseniz hiç izlemeyin, kafanız karışmasın.
 • matematikten anlamıyor. doğru. 3 rakamlı bir çarpım işleminde bir rakamın ısrarla en önde olmasını, aksi halde sonucun yanlış çıkacağını savunuyor. doğru. 1,0 rakamını ısrarla 1,0000 yazılması gerektiğini savunuyor. doğru..

  fakat şu bir gerçek ki, istatistik kitabını okuyarak, o eciş bücüş formülleri hatmederek asla geçilemeyecek bir dersi, verdiği formüllerden uzak basit açıklamaları ile pek çok insanın geçmesini, bırakın geçmeyi, yüksek not alarak geçmesini sağlıyor. e tabi bunu yaparken sadece soruları çözüp o dersten geçiyorsunuz. o dersin formül uygulanarak çözülmesi gereken neredeyse hiç bir konusunu anlamıyorsunuz.