şükela:  tümü | bugün soru sor
 • yıllardır türkçe rap yapan, öğretildiği gibi değil doğru bildiği yoldan giden iyi yürekli, doğru ve dürüst bir delikanlı.

  gezi direnişi ve sonrası için, sokağa inen insanlar için, abdullah cömert, ethem sarısülük, mehmet ayvalıtaş ve daha niceleri için yapılmış en iyi eserlerden birine imza atmıştır. yapmış olduğu bu parça hayatında rap dinlememiş birçok insan tarafından da benimsenip beğeni ile dinlenmiştir ki buna da birebir şahidim.

  şiddetle tavsiye ederim.
  http://www.youtube.com/watch?v=dkxjg0aokx0

  ayrıca potansiyel bir devrimci bunlar cephesi üyesi olup örgütümüz için marş sözü de bulunmaktadır.
 • gezi parkı, kimilerine göre bir halk hareketi, kimilerine göre bir isyan... nasıl nitelerseniz niteleyin, toplumun bilincini mıncırdığı, orantısız zekaya neden olduğu aşikâr.

  direnişin ilk gününden beri, direnişin ruhuna dokunan, beni heyecanlandıracak bir şarkı aradım. zira devrimci yükselişler sanatta patlamaya neden olur. halâ 68 kuşağının şarkılarını dinliyoruz...

  gezi, sokakta birçok iz bıraktı*. içlerinde beni çok etkileyen, çok sağlam sanat eserleri vardı. buna rağmen bir türlü sağlam bir müzik eseri bulamadım. ozbi'nin asi adlı parçasına rastlayınca rahata erdim. nihayet dinleyebileceğim, beni saran bir şey bulabildim. eyvallah birader...

  * http://gezisekmeleri.tumblr.com/
  https://picasaweb.google.com/…4954/taksimsokaksanat
 • gezi için yazdığı asi çok çok iyi bir parçadır, oldukça beğenirim. hatta onu underground rap camiasının dışına taşıyan en ciddi işidir. daha önce de alper karaot ile bir iki featuring işi olmuştu, yine rap yaptığı fakat genel dinleyiciye ulaşabileceği birkaç işinden biri de yeni dönem ağır roman dizisine verdiği şarkı idi.

  tüm bunlar iyi, hoş, güzel işlerdi fakat ileride çok çok iyi yerlere gelse bile bendeki yeri hiç değişmeyecek olan eseri kendimi aradım bu gece'dir.

  benim kendimi arayışımla onur'un bu parçayı yapması aşağı yukarı aynı döneme denk gelir. 2010 yazını yollarda, sağda solda dostlarla, yabancılarla, yeni tanışılanlarla geçirmiş ve arayışı süregelen şahsıma o dönem resmen yapışmıştı bu parça.
 • ozbi-asi şarkısının sözleri, müziği ve klibi 31 mayıs'tan itibaren anlatılmak istenenleri, yaşananları çok iyi özetlemiştir. iyi olan tüm müzikler gibi tarihe tanık olarak kalacaktır.
 • rep sevmeyene sevdirir, fan yapar, performansında grupisi olur yaşıma bakmadan en önde zıplatır...
 • böyle rap'e can kurban dedirtir. klip de bayağı etkileyici olmuş. tebrik ediyorum kendisini buradan.
 • çok daha iyi yerlere gelecek ve türkçe rap dediğimiz şeyi de çok daha iyi yerlere taşıyacak adamdır.

  resmi facebook sayfası aşağıdadır.
  https://www.facebook.com/ozbii
 • asi şarkısında çok güzel özet geçmiş delikanlı kardeşimiz. leyn diyişine de ayrıca hasta oldum.
 • asi'liği ile tanıdık kendisini imrendirdi sağolsun
 • facebookta bir arkadaşımın paylaştığı videonun sahibidir. rap dinlemem, pek de sevmem ama güzel olmuş bu beğendim.