şükela:  tümü | bugün
  • capulcu kardesimiz. ayyaslik da vardir kuvvetle muhtemel. bi' ozelligi var yalniz, bu yastan sonra bana alisik olmadigim bi' muzik turunu dinlettiriyor:

(bkz: http://www.youtube.com/…kxjg0aokx0&feature=youtu.be)

ayrica, kulislerde tepeli olduguna dair rivayet donuyor. sevgiler efem.
  • yıllardır türkçe rap yapan, öğretildiği gibi değil doğru bildiği yoldan giden iyi yürekli, doğru ve dürüst bir delikanlı.

gezi direnişi ve sonrası için, sokağa inen insanlar için, abdullah cömert, ethem sarısülük, mehmet ayvalıtaş ve daha niceleri için yapılmış en iyi eserlerden birine imza atmıştır. yapmış olduğu bu parça hayatında rap dinlememiş birçok insan tarafından da benimsenip beğeni ile dinlenmiştir ki buna da birebir şahidim.

şiddetle tavsiye ederim.
    http://www.youtube.com/watch?v=dkxjg0aokx0

ayrıca potansiyel bir devrimci bunlar cephesi üyesi olup örgütümüz için marş sözü de bulunmaktadır.
  • gezi parkı, kimilerine göre bir halk hareketi, kimilerine göre bir isyan... nasıl nitelerseniz niteleyin, toplumun bilincini mıncırdığı, orantısız zekaya neden olduğu aşikâr.

direnişin ilk gününden beri, direnişin ruhuna dokunan, beni heyecanlandıracak bir şarkı aradım. zira devrimci yükselişler sanatta patlamaya neden olur. halâ 68 kuşağının şarkılarını dinliyoruz...

gezi, sokakta birçok iz bıraktı*. içlerinde beni çok etkileyen, çok sağlam sanat eserleri vardı. buna rağmen bir türlü sağlam bir müzik eseri bulamadım. ozbi'nin asi adlı parçasına rastlayınca rahata erdim. nihayet dinleyebileceğim, beni saran bir şey bulabildim. eyvallah birader...

* http://gezisekmeleri.tumblr.com/
    https://picasaweb.google.com/…4954/taksimsokaksanat
  • gezi için yazdığı asi çok çok iyi bir parçadır, oldukça beğenirim. hatta onu underground rap camiasının dışına taşıyan en ciddi işidir. daha önce de alper karaot ile bir iki featuring işi olmuştu, yine rap yaptığı fakat genel dinleyiciye ulaşabileceği birkaç işinden biri de yeni dönem ağır roman dizisine verdiği şarkı idi.

tüm bunlar iyi, hoş, güzel işlerdi fakat ileride çok çok iyi yerlere gelse bile bendeki yeri hiç değişmeyecek olan eseri kendimi aradım bu gece'dir.

benim kendimi arayışımla onur'un bu parçayı yapması aşağı yukarı aynı döneme denk gelir. 2010 yazını yollarda, sağda solda dostlarla, yabancılarla, yeni tanışılanlarla geçirmiş ve arayışı süregelen şahsıma o dönem resmen yapışmıştı bu parça.
  • harika iş çıkarmış asi parçasıyla. canlardan.

....asi....

heeey…
    direnişe gidiyorum bir çanta bir bez maske zulamda
    uyandım yürüyorum polis önümü kesiyor bir tomayla
    ben baş kaldırıyorum ifadelerim özgür suratımda
    hürriyetimi görüyorum tek başımayım ama çokum bu kavgada

hiç düşünmeden vur beni sakın bir saniye bile bekleme
    çünkü ben bir asiyim ayaklanırım hayalleri yedeklemem
    gözünü kırpma tetiğe asıl ne de olsa seni haklı çıkartacaktır parayla susan basın
    tırsma elin titremesin kazandığın madalyon zengin edince fitre verirsin
    günahların af olur korkma hurilerin yediden altıya düşmez
    inandığın mollalar mutlaka bir kılıf bulur
    neden burada olduğunu bil ben hükümetin varlığını reddettim çünkü özgürlüğüme küfretti
    monarşiye göz kırptı her lafını dikte etti birilerinden öç alırken benim hayatıma kastetti
    sokağa koştum çünkü onlar hep yalan attılar ben de duydum onlar insan bense kötü oldum
    ben özgürüm diye bağırdım onlar anarşistliğe damga vurdu
    eyvallah hiç kimsenin boyunduruğu altında değilim özgürüm
    istersem anarşist olurum istersem halk olurum
    ben kendimin kralıyım bu yüzden vur beni lan titreme sakın bir saniye bile bekleme

heeey…
    hürriyetimi görüyorum tek başımayım ama çokum bu kavgada (nakarat x 2)

umursamak ümit etmektir memur olsam bekleyeceğim ay sonu bir yaban ekmektir
    senin patronlarının yaptığı insanları keklemektir
    kadere inandırıp sonra sepetlemektir lan !
    ben inanmıyorum beni kurşun zoruyla inandır
    ölümle tehdit et topluma yamandır
    sıkıya geldi ya tetiği kafama dayayıp işi dolandır
    ulan! senin taptığın üstünde piramit olan bir dolardır
    kolaydır paran olunca bağırmak
    ben inandığım gerçekleri hiçbir hayale savunmam
    senin için meşrudur paraya domalmak sonra gayler günahkar olur sense kahraman
    ben sıvazlamam depresyona girip sızlanmayı bas artık lan tetiğe mızmızlanmayıp
    sokaklarda öğrendim arabaya binip hızlanmayı
    bas artık lan tetiğe mızmızlanmayıp!

heeey…
    hürriyetimi görüyorum tek başımayım ama çokum bu kavgada
  • ozbi-asi şarkısının sözleri, müziği ve klibi 31 mayıs'tan itibaren anlatılmak istenenleri, yaşananları çok iyi özetlemiştir. iyi olan tüm müzikler gibi tarihe tanık olarak kalacaktır.
  • rep sevmeyene sevdirir, fan yapar, performansında grupisi olur yaşıma bakmadan en önde zıplatır...
  • böyle rap'e can kurban dedirtir. klip de bayağı etkileyici olmuş. tebrik ediyorum kendisini buradan.
  • çok daha iyi yerlere gelecek ve türkçe rap dediğimiz şeyi de çok daha iyi yerlere taşıyacak adamdır.

resmi facebook sayfası aşağıdadır.
    https://www.facebook.com/ozbii
  • asi şarkısında çok güzel özet geçmiş delikanlı kardeşimiz. leyn diyişine de ayrıca hasta oldum.