şükela:  tümü | bugün
 • ilk filminde 15. altın koza film festivalinde en iyi film ödülünü almıştır.
 • handan ipekçi, yeşim ustaoğlu ve atıf yılmaz ile çalışma fırsatı yakalamış yönetmen. "hayata dönüş operasyonu" na da gönderme yapmış olduğu ödüllü filmi sonbahar'ı merakla beklemekteyim. ayrıca hopalıdır. ne bereketli toprakmış.

  filmi ve yaşamına dair birgün'e vermiş olduğu söyleşi için:

  "bu film benim vicdan borcumdu"

  http://www.birgun.net/…80&year=2008&month=06&day=11
 • toplumsal sinema kadar birgün aşk filmi de yapabileceğini bildiğimiz yönetmen. vicdanı yaşadığı yerin sorunlarına borçlu adamlar çoğalsa ne güzel olur. sanata bu ütopya yaraşır doğrusu. bu hayal bile bir filmin konusu olur.
 • yurekli ve hakkaniyetli bir hakikat anlaticisiymis, bu aksam bunu gorduk...
  (bkz: #14224664)
 • adam. vicdanı aklını, yaptıklarını, duygularını yönetecek kadar kuzguni beyaz. kuzguni çünkü etraf bulaşık bir ziftle yıkanıyor durmadan. bize senin gibi adamlardan çok lazım. yani bir pinokyo ustası gibi, kemalettin tuğcu hikayelerinden çıkan dedeler gibi insanların gençlerinden lazım. gençken de dürüst hem de yaratıcı hem de vicdanlı olabilecek insanlardan lazım. vicdanı borç bilenlerden lazım. yaptıklarından da yapamadıklarından da utanabilecek adamlardan lazım. öldürmekten bir film çıkmayacağını anlatacak insanlardan lazım.
 • sinemaya "içtenlikli ve derinlikli" bir bakış açısı olduğu,sinema "meselesi" hakkında kafa yorduğu, film çekebilmek adına ciddi çabalar sarfettiği,onunla yapılan röportajlara yansımış olan film yönetmeni.
 • sonbahar'ın yönetmeni.
 • özcan alper
  1975 artvin hopa doğumlu. istanbul üniversitesi fizik ve bilim tarihinde okudu. mkm sinema atölyesine devam etti. tv ve sinema filmlerinin yapım ve yönetim aşamalarında görev aldı. kısa film ve belgeseller çekti. sonbahar ilk uzun metrajlı filmi.
  filmografi
  2005 "tokai city'de rapsodi ve melankoli" belgesel, japonya yönetmen
  (uluslar arası friendship film festivali jüri özel ödülü japonya)
  2004 "bir bilim adamıyla zaman enlemi'nde yolculuk" belgesel, metin yazarı ve belgesel
  2001 "momi / büyükanne" kısa film, senaryo ve yönetmen
  (uluslar arası yeravan kısa film festivali özel bakış ödülü - ermenistan)

  http://www.sonbaharfilm.com/ntr/
 • sonbaharın galasında sanki yönetmen değil de yeğeninin sünnet düğününde organizasyonu yapan bir süre sonra horonun ve içkinin etkisiyle terden beyaz gömleği üstüne yapışacak bir dayı edasıyla ve içtenliği ile dolaşan türk sinemasının yeni ama çok önemli yerlere gelecek yönetmenlerinden
 • özcan alper ile sonbahar zirvesi'nde samimiyetiyle göz dolduran yönetmen. bu arada sinema salonunda görmedim kendisini, izlemeye geldi mi bilmiyorum ama film de harikaydı. o harika filmden sonra söyleşide kendisini dinleyince filmin altının ne kadar dolu olduğunu da anladık. gerçekten çok dolu dolu bi kişilik ve sineması da yetkin gözüküyor, daha ilk filmiyle gönlümüzde tahtını kurdu.
hesabın var mı? giriş yap