şükela:  tümü | bugün
 • sarıyerde dunyanın en guzel tavuk ızgarasını yapan yer.. sahibi olan özcan baba ise müthiş kültürü, 5 dil bilmesi ve sarıyerin tarihini kronolojik olarak sayabilmesi gibi özellikleriyle kalbimizi çalmış bir amcamızdır..
  (bkz: özcan baba)
 • ozcan baba dunyanin en muhtesem tavuk izgarasini yapar, yapmakla kalmaz saygi bekler. yavsakliktan hic hoslanmaz. o tavuk saygiyi hak eder de, zira bir sanat eseridir.
 • yaptığı ızgaraları hak ettikleri porsiyonlarla ekmeğin arasına doldurur ki yerken tam doyuma ulaşın ve arabanızn içini berbat edin. bu kadar lezzetli köfteler tavukları mideye indirdiğinizi zannetmeniz için sarıyer'in denizle birlikte çarpan savruk ve soğuk havasının sizi leyla etmesinden mi yoksa baharatın gücünden mi faydalanır orası asla anlaşılmaz.
 • mukemmel karısık ızgaranın yanında leziz balık ekmek de bulunabilir.her gece ortakoy-sarıyer yolu bu yer icin asılabilir.
 • burasi kola vb. gibi yemegin onune gececek lezzet fakiri iceceklerden satmaz. ancak buz gibi ayranini icebilirsiniz yaninda.

  edit: sonradan cola turka satmaya basladi.
 • cici cafe'de tavuk adı altında sunulan şeyi uzun süre yedikten sonra bize tavuğun ne olduğunu hatırlatan mekan.
 • artık çıtır çıtır harika hamsi de yapılan yer. yıllarca sırf tek büyük eksiği olan oturacak yeri olmaması sebebiyle bu muhteşem tatla tanışamamış olmak üzüntü verici. tanıştıktan sonra ayakta yemeyi hiç sevmesem de bu tat icin mecburen.*
 • bundan 5 yıl kadar önce, sarıyer polis karakolunun karşısında seyyar bir arabada köfte yapan köfteci.
  işletmeciliğini yaşlı bir amca ve yanında çalışan bi abimiz yapardı.o kadar lezzetli olurdu ki köfteler parmaklarımızı yerdik.bu adamlar akşam 6 da işbaşı yaparlar ve ertesi gün sabaha karşı bırakırlardı.gecenin bi yarısı son model mersedesler mi dersin bmw ler mi dersin kapısında sıraya gecerdi.
  bu amcamız perşembe günleri çalışmazdı her ne hikmetse.
  yanlış hatırlamıyosam yarım karışık ta o zaman 2.5 milyon liraydı ordan hesabet.ancak amcamızla geliştirdiğimiz samimiyetin karşılığı biz 750 bin liraya öğrenci işi köfte, tavuk yerdik.

  "yanlız bizim tavuklar sikilmiiiş" cevabını alırdınız bu yaşlı amcadan şayet tavuk istemişseniz.
  ayrıca bu seyyar arabada öylesine güzel açık büfe turşular olurdu ki seçmekte kararsız kalınırdı.zira hepsinden koymaya çalışmak ekmeğin kapanmasına mani olurdu.

  sonradan, ara ara gittim aynı yere ancak bu amcayı bulamadım.galiba "dükkanı" başka yere taşımış
 • sahibi özcan baba, koç üniversitesi'ndeki çogu hocadan*daha akici ingilizce konuşur. okula açacagi muhtemel bi mekan ile bütün büfeleri safdişi birakabilir ve bizleri 3 ögün tawuk köfte balik yemeye ikna edebilir.
 • önceleri polis karakolu karşısında, seyyar (ama yerinden hiç ayrılmayan) arabasıyla satış yapan, ve etrafındaki sıra bekleyen insanlar yüzünden arabası bile gözükmeyen özcan baba, bir kaç yıl önce taşındığı mütevazi dükkanında hala aynı özveri ile ve aynı mükemmelikteki köfte ve tavuklarını bizlere sunmaktadır. özcan baba sadece buraya dörtbir yandan gelen müşterilerini değil, etraftaki kediyi köpeği, kimsesizi, yoksulu da hiç üşenmeden doyurur, hiçbirine de hayır demez.

  muhteşem baharatlarla karıştırılmış ve tirizlikle hazırlanmış köftesi ise "meşhur" ismini sonuna kadar haketmektedir. aslen özcan baba bu işe başladığından beri sarıyerin böreği değil, özcan babası meşhurdur denebilir.