şükela:  tümü | bugün
 • sabah gazetesi yazarlarından engin ardıç'ın kendisine ayrılan köşede kemalist tekerlek ismiyle hitap ettiği bisiklet sporcusu.

  peki aslen kimdir bu özcan güler?

  istanbul'dan izmir'e kadar pedallamış, üstelik bunu 23 saat gibi bir süre içerisinde, 554 km yol kat ederek yapmış ve söz konusu turu başta mustafa kemal atatürk olmak üzere tüm milli mücadele kahramanlarının anılarına ithaf etmiş bir arkadaşımız olarak bilirdik kendisini.

  burada da bu turuna dair gps ve diğer kayıtlarına ulaşabilirsiniz.

  sonra yine bu arkadaşımız istanbul'dan ankara'ya kadar pedal çevirmiş, bunu da yine 24 saatlik bir süreye yaymış, sonrasında da anıtkabir'i ziyaret etmiş, bu turunu da başta mustafa kemal atatürk olmak üzere tüm milli mücadele kahramanlarının anılarına ithaf etmiş tekrar.

  burada da bu turun kayıtları mevcut.

  kötü bir şey yapmamış yani bu adam. ancak yaptığı iyi şeyler sebebi ile söz konusu gazeteci beyefendi tarafından aşağılanmakta, hakaret edilmekte bir beis görülmemiş bisiklet sporcusu.

  twitter üzerinden bir de kampanya başlatmışlar; kesinlikle ama kesinlikle hakaret etmeden ve saygı kuralları çerçevesinin dışına çıkmadan özür beklediklerine dair. dileyenler #enginardıçözürdile hashtagi ile ulaşabiliyormuş.

  evet; ne yazık ki ülkemizde sporcu yetiştiremiyoruz.
 • 17.05.2018 saat 16:30 itibarı ile inkılap müzesi önünden yola çıkan, önce beşiktaş'a, oradan da vapurla üsküdar'a geçmiş ve benim bu entry'i yazdığım sıralarda da 19.05.2018 sabahı samsun'a varmak üzere pedal çevirmekte olan bisiklet sporcusu.

  yolu da bahtı da açık olsun.
 • an itibarıyla istanbul'dan çıktığı yolculuğu samsun da sonlandıran sporcu