şükela:  tümü | bugün
 • başarılı bir twitter hesabına sahip ekonomist.
 • antalyalı, ekonomist görünümlü pastaneci.

  pastanesinin reklamını twitter üzerinde ilk önce veysel ulusoy'a defalarca yaptırttı; geçen gün de mahfi eğilmez'e. adım gibi eminim, rica minnet şunu bir laykla, retivitle, yorum yaz demiştir.

  yakışmıyor...
 • emek sömürüsünü meşrulaştırmaya çalışan bir vatandaş. link
 • uzunca süredir takip ederim ama hiç öyle göründüğü gibi bir ekonomist diyemeyeceğim gün aşırı ülkeyi yeren karşılaştırmalar, inovasyon der der sonra pastahane reklamını yapar.
  10kilo iphone alırız 125 kilo afyon veririz tarzında gönderilere sahip kişidir.(afyon kelimesi hayal ürünüdür).
  kendiyle çelişen birisidir.
 • kendisi uzun suredir takip ettigim bir hesaptir hatta antalya laradaki pastanesi oldukca basarilidir lakin bugun hesabindan paylastigi emegi basitlestirmesi;genc arkadaslarimizin aldigi egitimle hicbir ilgi alakasi olmayan, yapilan isin kisinin kendisine hicbir sey katmayacak ve asgari ucrete tamah ettiren, isi kisiye muhtac ettiren sistemi elestirmek yerine daha iyi bir hayat isteyenleri suclu goren ekonomisttir
 • bu adamın sürekli “gençler iş beğenmiyor” demesinden çok yıldım. evet gençler haftada 6 gün, günde 12 saat çalıştırılıp ücretini alıp alamayacağı belli olmayan yerleri beğenmiyor. hadi gitsin artık işine baksın, çok incelediği avrupa’yı düşünsün bakalım gençlerin ne kadar rahatlığı ve imkanı var.

  işine gelince gençler iş beğenmiyor, bir de türk gencinin karşılaştığı zorlukları söylesin yiyorsa. gençler daha dünyayı göremiyor, parasını 6’ya bölmek zorunda, bu çocuklar görmeden, öğrenmeden nasıl farklılık katacak kendilerine?

  sinirimi alamadım editi: türk genci kendi kendini yetiştirmek istiyorsa okulda aldığı ingilizce yeterli olmayacak, önce onu öğrenecek. sonra yaşıtı olan avrupalı gençlere yetişmek için yine çabalayacak. başka ülkede adım başı imam hatip bitmiyor. eğitimin anlamı zaten herkese belli standartlarda, kaliteli dersleri sağlamak, çocuğun imkanı olacak ama istemiyorsa yapacak bişey o zaman kalmaz.

  sinirimi hala alamadım: işsiz kalan gençler neden intihar ediyor? pasta börek reklamını tanınmış insanlara yaptırma şansı olmadığı için olabilir mi? mahfi eğilmez’i vicdanlı bir insan sanıyordum, saçma sapan konuşan bir insanın pasta reklamını yapmasını beklemezdim.
 • adam fizik mezunu ama ne hikmetse ekonomist diye hitap ediliyor.
  twitterdan birbiriyle alakasız veriler paylaşıp ''yaa işte'' dememizi bekliyor ama o kadar saçma şeyler ki bunlar bir keresinde gazi üni. iktisat bölüm başkanı bununla dalga geçmişti hiçbir işimize yaramayan analizler diyerek.
  bir de 100bin takipçisi var insan hayret ediyor.
  tanım: fizik mezunu pastacı.
 • 80'lerde iş hayatına atılıpta, (o zamanlar lise mezunları direkt memur oluyordu.)
  günümüz gençlerini,iş beğenmemekle suçlayan kişidir.

  arada mahfi eğilmez ve veysel ulusoy'a da twitter'da reklamını yaptıran,fizik mezunu,ekonomi yazıları olan,pastacı.
 • corona virusunden kaynaklanacak olan agir ekonomik faturayi halkin sirtina yuklemek isteyen bir gazi fizik mezunu. bu tivitine insanlar hakli olarak tepki gosterince tiviti silip geri basmak zorunda kalmis.

  burada okuduklarima gore kendisine eskiden ekonomist diyormus, ekonomist olmadigi anlasilinca herhalde kendisini fizikci diye tanitmaya baslamis. ama adam fizikle de ugrasmiyor, fi tarihinde vasat bir fizik fakultesinden mezun olmus sadece. pastaciymis megersem.

  ayni zamanda tusiad ekonomik arastirma forumu uyesiymis. cuk oturmus oraya, tam tusiadlik bir adam.
 • twitter'da neyin su götürdüğünü kendince çözümlemiş ancak sahip olmak istediği aydın profilin, bünyedeki tipik özelliklere uymadığı her halinden belli kendine ekonomist rolü çizen fizikçi.

  --- spoiler ---

  şoförlük için gelenlerle konuşuyorum
  genel şikayet,maaş yetmiyor

  alternatif sunuyorum

  sigara içmeyerek bütçene katkı yapabilirsin

  sigarayı bırakırsan 200 tl fark vereceğim diyorum
  aldığım cevap %98 hayır

  sayın @rterdogan nın sigara ile mücadelesini sonuna kadar destekliyorum
  --- spoiler ---

  engellediği için link yerine spoiler verebiliyorum.

  genel olarak maaşın yetmeyecek olması zannediyorum ki önerdiği rakamın yetersiz olduğundan kaynaklı. olabilir. ancak gelip twitter'da sunduğu saçma sapan bir fikrin kabul edilmediğini eleştirmesi "tipik" özelliklerin tezahürü sanırım. çok daha nazik eleştirenlere ise tahammül edemiyor kendisi.