şükela:  tümü | bugün soru sor
  • milliyetçi teorisyen. doç.dr. yazılarını okumak güzel. yeni çağ gazetesi nde ve türk yurdunda yazıyor.yalniz iş konferansa gelince konuşmayi fazla uzatiyor.(en azindan benim gittiğimde öyleydi) ha bir de bazen konuşma hizi öylesine artiyor ki hayret ediyorsunuz ama yine de söyledikleri anlaşiliyor.
  • hacettepe üniversitesinde öğretim görevlisi olan hüseyin yeniçerinin kardeşi
  • kitapları alıntılar çöplüğünden ibaret. yaptığı alıntıları anlamadığı alıntıdan sonraki ilk cümlesinden anlaşılıyor. ne dediğini kendisi de sağlıklı toparlayamayan, kafası çok karışmış, garip bir adam.. zibidi.
  • sosyolojiye giriş dersini endoplazmik retikulumdan, kofuldan, ribozom, lizozom v.s den anlatmaya başlayan enteresan kişilik
  • bu akşam şemdinli’de siniri aşmak kitabinin yazari emekli albay erdal sarizeybek ile birlikte ceviz kabuğu 'nda seyredeceğimiz zat.

tanıtım şöyle;
    "alt kimlik-üst kimlik tartişmalari ve “kürt sorunu” tanimlamalariyla şimartilan terörün vardiği nokta.. şemdinli ile diyarbakir’daki terör gösterileri ve bazi yetkililerin “cana değil cama geldi” diyerek olayi küçümsemeleri..

pkk terörünün bölgedeki yeni açilim denemeleri ve üniversitelerdeki yapilanmasi.. pkk terörüne ek olarak gelişen barzani’nin şimarik ve bölücü yeni politikasi.. dün esas duruştaki biri bugün nasil “başkan” statüsü kazanabiliyor?..

ab uyum yasalarinin ülke bütünlüğü üzerindeki etkileri, güvenlik kuvvetlerinin yetkileri, terörü destekleyen televizyonlarin yayinlari ceviz kabuğu’nda tartişiliyor. "
  • televizyonda çıktığı bir programda bir anda bir çok şey düşündüren kişi. bir: bu adam bir gazetede yazı yazıyormuş. medyanın vay haline. iki: bu adam bir üniversitede profesörmüş. üniversitelerin vay haline. üç:bu adamdan ders alan, bu adamı referans olarak gören öğrenciler olacaktır. vay o öğrencilerin haline. dört: bu adam milliyetçiler adına konuşuyor, kükrüyor, söz kesiyor. vay millicilerimizin haline.
    ne dinlemesini biliyor, ne kendi dediği evrensel değerlere kendisi uyuyor, ne çelişkisiz üç cümle arka arkaya söylüyor..
    aslında tam da türkiye'de milliyetçi bir profesör olupı zamanda da köşe yazarlığı yapabilecek birisi. (bkz: cuk oturmuş)
  • bir öğrencinin mailinden yola çıkarak söylüyorum ki kitapları bazı üniversitelerde ders kitabı olarak okutulan kişidir. vay bana vaylar bana diyerek ahlar çekiyorum şu an. ayı mailden devam edelim, bakalım neler diyormuş kitaplarında bu kişi: "komünistler tarafından kurtarılmış bölge ilan edilen bazı yörelerde müminler camilerinde ibadet edemez durumdaydılar... bu anlamda ülkücüler milletin dara düştüğü her kötü günde ülkenin kara gün dostu olmuştur. ülke kan ağlarken, milletin istiklal ve istikbali tehdit edilirken, sokaklar düşmanın satın aldığı beşinci kollar tarafından işgal edilirken hayatı pahasına kendisini ortaya koyan tek sivil ve demokratik hareket ülkücü hareket olmuştur...”

durun durun bitmiyor, dahası bakalım ülkücüler nasılmışlarmışlarlarmış:

“... insandılar, evlattılar ve çocuklar kadar günahsızdılar. hakkın, hakikatin peşindeydiler. asla kafalarının mideleri tarafından yönetilmesine izin vermemişlerdi. elbiseleri eski, kunduraları delik, mideleri boştu ama başları dikti. zorbalara ve zorbalığa pabuç bırakmayacak kadar yürekliydiler. dik yürür, dik konuşur, yataktan bile dik kalkarlardı. dimdik adamdılar. değerleri vardı değerliydiler. idealleri vardı idealisttiler. bıyıkları vardı erkektiler. onlar ülkücüydüler.”

evet tarih dersi. çocuk kadar günahsız demokratik ülkücülere olan sevgim dolayısıylan aa'yı tek geçerdim bu derste herhal.

ne demiştim? vay bana vaylar bana..
  • birkaç dakika önce, ntv ekranlarındaki trt şeş tartışmasında, kürtler'in türkler'i asimile ettiğini söyleyerek şaşkınlığın dozunu kaçırmış akademisyen.
  • lahmacunu kürtlerin türkleri asimile etme gayreti olarak ifade ettiğine denk gelmiştik bir gün televizyonda. zâtı referans alıp kendisinin konferasnlarına gidenler de varmış. yalnız ve verimsiz ülkem. taşra epiği!
  • light ramiz ilker.