• --- spoiler ---

kareem said'in tutukluluğunun bitmesine 17 sene kala, kendisine özel çıkarılan affı kameralar önünde reddetmesi.

--- spoiler ---
  • kendi halinde 2 çocuk babası bir adamın hapishanede gay olması. bununla kalmayıp bir erkekle son derece tutkulu aşk yaşaması.
  • - fuck you kareem !!

kareem mü'mince bir gülüş ile:

- salam alakom brother..

bir de sanırım sikini görmediğimiz mahkum kalmadı. hücreye çırılçıplak atıyorlardı. bütün karakterler de sanırım oraya girdi..
  • simon adebisi'nin efsanevi dans figürleri ve beresi
    dönemin cine5'inin şifresiz yayınladığı ender yapımlardan biri olması
    ve tabi bunlardan daha ötesi, gelmiş geçmiş en iyi tek mekan dizisi olması.
  • yemekhanenin herkes tarafından istenilen bir yer olduğu, yemekhaneyi tutan grubun aslında bir şekilde mahkumlar arası iktidarı elinde tutan olduğu..
    bilinçaltı mıdır nedir bilmem ama askerdeyken yemekhaneye versinler diye çok uğraştım ben sözlük, ama vermediler..

onun yerine nizamiye çavuşluğu verdiler bana, bir yandan da yemekhane grubu ile arayı çok iyi tuttum hep..
    sadece yemekhane grubuna nöbetlerinde dürüm sipariş etmelerini sağlardım, tellerin arasından yerlerdi..

bana getirisi ne oldu?
    bol kepçe porsiyonlar ve italyan restoranında çalışan mutfaktaki elemandan yemek ve tatlı tarifleri..

o değil de askere gidip de tek başarısı tatlı tarifi almak olan bir benimdir herhalde..
  • --- spoiler ---

neden olduğunu hatırlamıyorum ama psikopatlar hapishanede görevli olan pederin üzerine duvar örmüşlerdi uzun süre sonra o duvar açılmış ve pederin cesedi berbat bir halde bulunmuştu. bu olay aklımda yer etmiş.
    --- spoiler ---

edit: mesaj ile düzeltme geldi bahsettiğim kişi hastanede görevli olan çekik gözlü peder değil radikal bir mahkummuş
  • vern schillinger'ın isminin telaffuzu konusundaki hassasiyeti.
  • --- spoiler ---

daha ilk bölümden favori karakterimin yakılarak öldürülmesi.

zamanının game of thrones'u idi bu dizi.
    --- spoiler ---
  • --- spoiler ---

kareem said'in adebisi'yi bir güzel öldürmesi. zerre kadar sevmezdim ayıyı.
    --- spoiler ---

ayrıca;
    (bkz: neither rain nor snow)
hesabın var mı? giriş yap