şükela:  tümü | bugün
  • bol sachli ve sakalli, vasat bir vokal gucune sahip ama soyledigi her sarkiya haddinden fazla duygu katmasiyla halkimiz arasinda sevilmis, yillarin eskitemedigi bir muzisyen
  • ' ikinci bahar ' isimli parçayla olay yaratmış müzisyen. değişik tarzı bana zaman zaman itici gelsede bazı şarkılarını dinlemek beni dinlendiriyor.
  • özgün jazz denemeleri albümünde çaldığı parçalar amerika da "amerikanın sesi" isimli jazz programında iki gün üstüste yayınlanmasına rağmen türkiye de hiçbir yapımcı o şarkıları albüm yapmayı kabul etmemişler ve sırf bu sebepten özdemir erdoğan kendi müzik şirketini kurmuştur.
  • keman öğretmeni şarkısıyla sübyancılığa yeni boyutlar kazandırmış kişi. küçük bir aşk masalı şarkısıyla da bu yönünü pekiştirmiş ve kendinden yaşça küçük hanımlardan neler çektiğini bize bu yolla aktarmıştır. yine de madem bu kadar güzel şarkılar yazdırmıştır bu hanımlar ona o zaman canına değsindir...
  • fıkra dağarcığı çok zengin olan ve "taşı gediğine koyan" fıkralar anlatan müzisyen!
  • her evde olması lazım albumlerden "besteler ve güfteler" onundur.
  • "benim de homoseksüel arkadaşlarım var ama cinselliklerini öne çıkarmazlar. zeki müren mini eteğiyle çıkarak erkek çocuklarımıza kötü örnek olmuştur. " diyen sanatçı.

tartışma esnasında adnan şenses'in düzeysiz eleştirilerine takılması ve ölünün arkasından konuşulmaz engeliyle karşılaşması asıl mevzuyu kaçırmasına neden oldu. "nasıl oluyorda sıkı ekran yasağına rağmen o yıllarda zeki müren bu yasağı delebilmiştir?" , "yoksa homoseksüellik özendirilmek mi istenmiştir?" , "dış mihrakların bir oyunu mudur bu durum?" gibi durumları tartışmak isterken kendini kaybetti. yazık oldu.
  • sarki soylemek disinda agzini actiginda hosumuza gitmeyen degerli sanatci. bi keresinde de samanyolu tv ye cikip yilbasi kutlamalarini elestirmisti. cok kiymetli besteleri ve ozgun jazz denemeliri vardir o ayri mesele.
  • 40 yaşında bir erkek 20 yaşında bir kıza aşık olursa sübyancı olmaz elbet.
    bu şekilde bir ithamda bulunulmaması gereken birisidir.
  • bu aralar tarihi moda iskelesinde $arkı soyleyen adam.