• sözlerinden iğrençlik akan insan.

-ben bir insanın eşcinsel olmasından rahatsız olmam ama eğer bu, toplum önünde örnek olacak şekilde kullanılıyorsa zararlıdır.

kime göre zarar? sen kimsin, toplumun ortak kanaati, kamusal vicdanı sen misin?

-ferdi özbeğen de eşcinseldi ama zeki müren gibi afişe etmedi, efendi gibi öldü gitti

madem afişe etmedi, sen neden afişe ediyorsun?
    eşcinsel olmakla efendi olmak arasında ne bağlantı var?

-bakın mesela bülent ersoy, çok daha namuslu, çünkü o kadın oldu.

ulan sen namusölçer misin? az namuslu, çok namuslu ölçeği mi var?

-zeki müren’i evrensel sanatçı olarak gösterenler ahlaksızdır

ahahaha, komedi mi bu?
    bir sanatçının evrensel olduğunu savunmanın ahlaksızlık olduğunu iddia eden kişinin öğrencileri bile terörist ilan edenlerle aynı çizgide olmasına da şaşmamalı zaten.

- zeki müren'e “paşa deniyordu” diyorsunuz. bir tek asker çıkıp da bir şey demedi. nedir paşa? bir asker ortamında en yüksek ve en şerefli yerdir. onu bile kullandı.buna karşı çıkıyorum.

ahahaha. "ben herkesin paşasıyım." sözünü duymamış mı acaba? zira o sözün sahibine de hiçbir paşa "sen paşasın." demedi. ona da çıkış bakalım yiğitsen.

-hormonlu popülerliğe ihtiyacım yok devlet kimseye boşu boşuna ödül vermez.

işte bir tek bu sözüne karşı çıkamayacağım. o kadar haklısın ki bu son sözünde...

not: eşcinsel de değilim. başkalarına saygı göstermeyi bilen biriyim yalnızca.
  • aylar sonra kızılay sancaktepe şubesi depo vurgunu linki ile girdiğim hürriyet sayfalarında kendisine talihsizce rastladığım, sıkıcılıkta yerini kimselere kaptırmayan kişi. cidden yaşlıların özellikle ruhu yaşlı beyni yaşlı olanların hiç konuşmaması gerekiyor. bunların son vakası özdemir erdoğan bey amca'nın dediklerine gelirsek:

1) nasıl bir eziklikse artık zeki müren'i yerin dibine sokmuş.
    2) nasıl bir eziklikse artık zeki müren'i evrensel sanatçı olarak gösterenleri ahlaksız ilan etmiş. bir sonraki adım terörist ilan edilmeleri olabilir.
    3) nasıl bir eziklikse artk kendisini "ustalığını dünyanın kabul ettiği bir müzisyen olarak söylüyorum" tarzı cümleler kullanmış.

https://www.hurriyet.com.tr/…vmalar-yasadi-41710143
  • özdemir erdoğan. türk müzisyen, şarkıcı-şarkı yazarıdır.

doğum tarihi: 17 haziran 1940 istanbul
    baba adı : tevfik .anne adı : mersedes
  • tarzını sevmesem de en azından herkesin pek cok sarkısını bildiği veya ona ait oldugunu bilmeden begendiği ve son donemde zeki muren olayı ile gundeme gelen sanatcı. kendini ifade edememesi falan bir yana ben samimiyetine inanıyorum...
    ama kimi denyoların "zeki murene laf soylemek senin neyine" gibi sacma bir davranışla bu adamı eleştirmesi, "peki ozdemir erdogana laf soylemek senin neyine be zındık" tepkisiyle yanıtlandırılmalıdır.
  • özgün jazz denemeleri albümünde çaldığı parçalar amerika da "amerikanın sesi" isimli jazz programında iki gün üstüste yayınlanmasına rağmen türkiye de hiçbir yapımcı o şarkıları albüm yapmayı kabul etmemişler ve sırf bu sebepten özdemir erdoğan kendi müzik şirketini kurmuştur.
  • bir vakit ceviz kabuğu'nda mason olduğunu açıklamış bulunan sanatçı. "sonradan ayrıldım, çıktım ben masonluktan" falan dediydi. ne çıkıyon tavuk mu çıkıyon, bilmez misin ki bu aleme giren bir daha çıkamaz. tutun arkadaşlar, arkadan korkunç bi opera parçası verin /haaaa-hiii hoho hi previzio la meelaa haa-hiii haaaaaa/ şimdi de saçma ve korkunç hareketler, semboller yapın, tekrar mason eyleyelim özdemir'i. hee, kolay mı sandın? i?

ayrıca keman öğretmeni isimli parçası ile genel ahlak ve türk aile yapısına nasıl da kastettiğine şahit olup, mason olduğunu hemencecik anlayabilirsiniz.

sevmem şahsen.
  • kime desem derdimi ben bulutlar
    bizim dost bildiklerimiz vurdular
    bir de gurbet yarası var hepsinden derin
    söyleyin memleketten bir haber mi var
    yoksa yarin gözyaşları mı bu yağmurlar?

bu muhteşem sözlerin yazarı değerli sanatçı.

(bkz: gurbet)
  • bazen bazı insanlar için diyorsun ki hep iyi hatırlayabilmemiz için keşke bu kadar uzun yaşamasaydı..
  • durduk yerde beni "almanya'da türküm, memlekette alamancı... yerim yurdum yok mu benim? ah ulan ağzıma s.çtın gurbet..." moduna sokmuş über sanatçı...

not: doğma büyüme istanbulluyum, hayır bana nooluyosa artık...
  • gerçekten özel bir ses.
    öyle özel ki takdir edecek insan bulmakta zorlanıyor artık.

tıpkı alpay gibi.

george foreman'ın konuyla alakalı bir sözü var:
    boks caz gibidir. ne kadar iyi yaparsan, izleyicin o denli az olur.

bu amcalarımın da durumu buna benzer.
    sesleri özel, besteleri özel ama dinleyicisi az.
    keşke herkes dinlese.
hesabın var mı? giriş yap