şükela:  tümü | bugün
  • izmirde yapılan müjdat gezen'in 50.sanat yılını kutlama töreninde müjdat gezenle ilgili güzel sözler söylemek için sahneye davet edilmiş,
    ve müjdata değer veriyorsunuz benim için hiçbir şey yapmıyorsunuz değersiz miyim ben diye arabesk edebiyatı yaparken belediye başkanı tarafından olur mu efendim sizin adını da bilmem neredi sokağa veircez diye sakinleştirilmiştir,

yaptığı çiğlikten dolayı kendisini alkışlıyor kıvrak zekasından dolayı belediye başkanını tebrik ediyoruz
  • dünya tiyatrosu tarihi adlı 2 ciltten oluşan tiyatroya yeni başlayanlar yada tiyatroyla ilgilenenler için acaip faydalı olan kitabın yazarı. 1. cildini bulmak acaip zor..
  • böylece bir devir sona ermiş ve dtcf kurucuların tamamı ışık olmuştur...
  • hocaların hocası lafını hak eden ender insanlardandı. dünyaya, insanlığa, ülkesine borcunu fazlasıyla ödedi hatta alacağı vardı... binlerce insan üstünde tartışılmaz büyüklükte emeği var. tiyatroyla azıcık alakanız varsa öyle ya da böyle özdemir hocaya bir şeyler borçlusunuz.

rahmetli 85 yaşında deri ceket giyer, kesik eldiven takar, motora biner, audi sürerdi.

huzurla uyumayı sonuna kadar hak etti.

uğurlar olsun hocam.
  • shakespeare cevirileri son derece duz ve kisiliksiz olan ve kitabin kapaginda shakespeare yazmasa o metinlerin shakespeare oldugunu anlayamayacaginiz ceviriler yapan edebiyat kisisi.
  • deu gsf deki yeni sahneye ismi verilen tiyatro kişisi
  • 9 eylül üniversitesi gsf tiyatro bölümünün kurucusu. türk tiyatrosunun şu an yaşayan önemli kişilerindendir. elinden düşürmediği piposu ve yaşlanma nedenli unutkanlıklarıyla git gide şirinleşen tiyatro dehası.
  • devlet tiyatroları genel müdürlügünden emekli olmu$ ve kitapligini kurucusu oldugu deu gsf tiyatro bolumune bagislamistir.
  • (bkz: turkiye'de brecht)
    benden sorulur der gibi 15tl iken almisim hey zaman
  • bana william deyin adlı sade suya tirit oyunun yazarı.