şükela:  tümü | bugün
31 entry daha
  • kaybetmişiz. başımız sağ olsun. nur içinde yatsın. eserleri ve hem ülkemize, hem tiyatromuza katkıları asla unutulmayacak.
  • türk tiyatrosunun başı sağolsun. aydın kişiliği ve derin eserleri kaldı yadigar.
  • türk tiyatrosu için büyük kayıp elbette. toprağı bol olsun.
    coşkun büktel'i kaybettiğimizde de aynı şeyi düşünmüştüm. yıllar süren bir hır gür, kavga, küslük, düşmanlık... şimdi düşününce ne içinde onca kavga?
    gittiğiniz yerde bir sarılın, koklaşın, sonra fikir alışverişi yapın.
    ha bir de ışığınız bol olsun. gözünüzü kamaştırıp kör etmeyecek kadar.
  • türk tiyatrosunun belleği herkesin hocası şimdi yıldızların sahnesinde... hepimizin başı sağolsun.
  • bakınca gözlerinden ışık saçan bir avuç insandan biriydi hocam. aranızda 50, 60 yaş olmasına rağmen, karşısına geçtiğinizde onun enerjisini görüp kendinizden utanırdınız. emek, çalışkanlık, üretkenlik, hayatı layığınca yaşamak onunla gerçek anlamını kazandı. kaybettik yazmaya elim varmıyor. iyi ki var oldu.
  • "okulların amacı gençlerin kafasını eğitmekse, tiyatronun amacı o gençlerin yüreğini eğitmektir." sözünün sahibi yüce insan. tiyatromuza bıraktığı ışık arkadan gelenlere her daim rehber olucaktır hepimizin başı sağolsun.
  • türk tiyatrosunun mihenk taşlarından birisiydi. büyük bir değer kaybettik, başımız sağolsun.
  • kendisinin emekli olmadan önce öğrencisi olma şansını yakalamış son kuşaktık efendim. gerçekten türk tiyatrosu adına büyük bir değerdi.

bir dönem berliner ensemble'da çalışmış olmasından tutun 76'da izmir 9 eylül sahne sanatları'nın kuruculuğunu yapmasına, sayısız çevirisinden tutun yönettiği yüzlerce oyuna, 2 ciltlik "dünya tiyatro tarihi ve kuramları" eserinden tutun yazdığı diğer onlarca tiyatro kuramı eserine kadar tiyatromuza sayısız katkı sağlamış bir çınardı hocamız...

hepimizin başı sağ olsun.
  • böylece bir devir sona ermiş ve dtcf kurucuların tamamı ışık olmuştur...
  • kendisini sadece kitaplarından tanıma fırsatına eriştiğim, kitaplarıyla bana çok şey katmış insan. keşke yüz yüze tanışabilme ve kendisinden ders alabilme fırsatım olsaydı.

türk tiyatro dünyasının başı sağolsun.
13 entry daha