şükela:  tümü | bugün
  • anaokulu, ilköğretim ve lise bölümleri olan, anadolu yakasında suadiye ve kozyatağı'nda yerleşik halde bulunan kaliteli eğitim kurumları. şu an ataşehir civarında,hemen f.s.m köprüsü yolu üzerinde büyük bir kampüs inşaatı sürdürmekteler ve bütün birimleri oraya taşımayı planlıyorlar.
    son yıllarda özellikle anadolu yakasında hızla gelişen özel okullardan biri olmasının yanında en çok yatırım yapan okullar arasında ilk sıralardalar.
  • kurucusu niyazi kılıç olan bu kurumların web adresi ise;
    http://www.anabilim.k12.tr/

(bkz: kılıçlar çöp konteynırları)
  • ilk açıldığında sadece ozel anabilim lisesi olarak kozyatağında bulunan okuldu. sonra ilkokulu geldi. gelişiyor, büyüyor. ancak okul binası dışında alan vermiyor.
  • okulun açılmasından 2 yıl sonra -1989- ve hazırlık sınıfındayken tüm okulun sadece 350 kişi olmasından dolayı tam anlamıyla kolej havası nın yakalanabildiği, spor salonu vesaire gibi facility lerden yoksun olmasına karşın, disiplinli, tatlı öğretmenleri ve iyi eğitimiyle bugün bulunduğu yere adım adım hakkıyla gelmiş okul, eski okulum.
    spor salonuna benzeyen birşeye okulun çatı katını kapatarak ulaşılmıştı. şimdi var mı doğru dürüst bir spor salonu pek bilmiyorum ama örgün eğitimi harikadır.
  • ümraniye'ye bağlı ikbal caddesi'ni ataşehir'e bağlamış kurumdur (bkz: k.ataşehir).
  • çok memnun olduğumuzu her defasında dile getirdiğimiz öğretmenimizin sene sonunda diğer öğretmen arkadaşları gibi ayrıldığını; yönetimdeki muhattaplarımızın istifalarını verdiğini tesadüfen öğrenince bir veli olarak yaşadığım şoku ancak ebeveynler anlar. öğrencisi ile 3 senelik sözleşme yapmak, senetler imzalatmak anabilim için önemliyken 1. sınıfı verdiği öğretmenine mezun edeceğine dair neden sözleşme yapmadığını sorguladım, bu kadar memnun olunan bir öğretmeni nasıl kaybedebildiklerini, benim çocuğuma bunu nasıl açıklayacağımı ve tabi dahasını da... yeni kurulacak bir yönetim kadrosunun, elinde tanıdığı bildiği bir öğretmeni de kalmayınca, kimse çocuğumu da tanımazken bu bilinmezliğin iyi bir şekilde yönetileceğine inanamadım, güvenemedim... ve kaydımızı aldık okuldan.

iş bundan sonra ilginçleşti. sözleşmemize istinaden kayıt olduğumuz paranın %10u oranında ayrılış cezası keseceklerdi, tamam dedim sonuçta yasal olan kabulümüz. ancak anlaştığımız rakamdan değil de bunun 6000 tl (yazıyla altıbin tele) fazlasından yaptılar işlemi. sınıfta hiç bir öğrencinin ödemediği ama liste fiyatımız dedikleri bir rakamdı bu ve açıklama yapamadıkları noktada istediğiniz yere şikayet edin dediler kapattılar konuyu.

keşke bu kadar ile bitseydi... anabilim'den bu nedenlerle ayrılan diğer arkadaşları ile birlikte çok sevdiğimiz öğretmenimizin müdürümüzün transfer olduğu yeni okulu bulup kızımı kaydettirdim. anabilim bu seferde devletten hak kazandığım özel devlet teşviğin yanacağı gün olarak ilan edilen 1 eylül'e kadar bekleyip nakil onayını verdi. ve yandı bitti kül oldu, benim 3 senelik hakettiğim teşviğim yani yaklaşık 10000 tl belki fazlası ile cezalandırılmış oldum.

tüm bu süreci meb ile paylaştım takipteler.

benim için özel anabilim eğitim kurumları bu yaşanmışlığı bana deneyimleten kurumdur.
  • atatürk ilke ve inkilaplarına bağlı olarak eğitim veren kurum. iki çocuğum buraya devam ediyor. eğitim kalitesi idare eder. veli ile iletişim idare eder. fiyatlar yüksek.
  • kuzenimin ingilizce öğretmeni olarak görev yaptığı kurum. öğrencilerini çok seviyor. bu kurum genellikle genç ve dinamik hocaları bünyesinde topluyor.