• sputnik türkiye’de karşıma çıkan fantezi boyutunda bir iddia.

--- spoiler ---

cumhuriyet'ten emine kaplan'ın haberine göre, toplantıda sigara yasakları da gündeme geldi. başından geçen bir olayı anlatan erdoğan, “fahrettin altun’la bir programa giderken trafikte bir araba gördüm. içinde çocuklar vardı ve babaları şoför koltuğunda sigara içiyordu. böyle şey olmaz. niye bunlara ceza verilmiyor? özel araçlarda da sigara tümüyle yasaklanmalı” diye konuştu.
    --- spoiler ---

kaynak
  • sigara yasaklansın tamam da, erdoğan'ın konvoyunun trafikte başka bir aracı süzecek kadar duraksadığına inanmak, bilemiyorum altan.
  • ne derece doğrudur bilmiyorum ama bugün sputnikte gördüğüm haberdir.
    --- spoiler ---

cumhurbaşkanı recep tayyip erdoğan, partisinin mkyk toplantısında şahsi araçlarda da sigaranın yasaklanması, içenlere ceza verilmesini sağlayacak düzenleme yapılması konusunda talimat verdi.

cumhuriyet'ten emine kaplan'ın haberine göre, toplantıda sigara yasakları da gündeme geldi. başından geçen bir olayı anlatan erdoğan, “fahrettin altun’la bir programa giderken trafikte bir araba gördüm. içinde çocuklar vardı ve babaları şoför koltuğunda sigara içiyordu. böyle şey olmaz. niye bunlara ceza verilmiyor? özel araçlarda da sigara tümüyle yasaklanmalı” diye konuştu.
    --- spoiler ---

kaynak
  • gerçekleşeceğine pek inanmadığım iddadır.
  • sağlık için sigarasız bir hayat şart. böyle bir karar varsa bence yerinde bir uygulama. singapur'da sokaklarda belirli alanlar var ve sadece bu alanlarda sigara içilebiliyor bence ülkemizde de bu uygulamaya geçilmeli. yanımdan veya yanından geçerken sigara içen insanlardan çok rahatsız oluyorum. benim isteğim olmadan başkalarının içtiği sigarayı solumak zorunda mıyım...
  • tek khk'lık iştir.
    resmi gazetede yayımlamayıp ertesi günden cezalar kesilmeye başlanırsa devletimize güzel bir gelir de olabilir.

süfer icraat.
  • https://www.gercekgundem.com/…-tamamen-yasak-olacak
    devletin tek olumlu ve doğru ama yetersiz kararıdır.
    çünkü asıl , sokaklarda yürürken baca gibi içenlere
    duraklarda dumana boğanlara yasak gelmelidir. arkalarında
    bebek arabalarında bebekler, yaşlılar, işe giden kadınlar, kızlar, yorgun argın
    insanlar nereye kaçacağını bilemezken ;
    rüzgarda keyif yapacağım diye savura savura içenler kesinlikle engellenmelidir.
    çok istiyorlarsa bir yerde durup zıkkımlansınlar.

not : bağzı!ları istedikleri kadar sigara zıkkımlansınlar ama
    lütfen kendi köşelerinde.
    ama caddelerde pofur pofur sigara tüttürenler arkadan gelen hastaya,
    bebeklere , yorgun argın insanlara o içinden çıkan gazını yutturamazlar.
    bu iş küfürle falan haklı çıkacak bir şey değildir. günahtır,
    anlayışsızlık,vicdansızlık, barbarlık, burada kaba konuşmak da en hafifinden magandalıktır.
  • yakında şafak baskınıyla evlere de gelip sigara paketi aranacağına işarettir.
  • bahsedilen seyir halinde sigara yasağı ise, zaten cezası vardı diye biliyorum. şu yayalara öncelik vs cezalar kesilmeye başlayınca görmüştüm.
  • sigara içen araç sahibi olarak desteklediğim yasaktır. valikonağı caddesinde her hangi bir noktada 5 dakika durun bir elinde telefon instagramda mesaj yazarken, ağzında sigara içen sürücüleri görebilirsiniz. 2 gün önce yaşlı, 2 tripodla yürümeye çalışan biri gözlerimin önünde paramparça olacaktı. bebek arabaları, yayalar... her gün bir vukaat. jipler, taksiciler, doblocular, nakliyeciler her gün ama her gün bir kavga, bir savaş.
hesabın var mı? giriş yap