şükela:  tümü | bugün
  • askeri personelin ve yakınlarının tatil yaptığı kampların resmi ismi.
  • özel gereksinimi olan bireylerin eğitim ortamı sağlandığı yer.
  • içinde bulunduğum eğitim sektörüdür. devlet okullarında "özel alt sınıf" ve özel sektörde "özel eğitim ve rehabilitasyon merkezi" adı altındaki kurumlarda eğitim verilir.
    özel eğitime gereksinim duyan bireylere yaş farkı gözetmeksizin eğitim verilir.
    içinde sadece okuma-yazma çalışmalarını değil; özbakım, psikomotor, günlük yaşam, dil konuşma ve alternatif iletişim becerileri gibi modülleri destekleyici eğitimleri de kapsayan kurumlardır.
    2 yaşındaki down sendromu olan bir çocuğa dil eğitimi verirken, başka bir seansta 40 yaşındaki hafif düzey zihinsel engelli bir adama bankamatikten para çekmeyi öğretiyor olabilirsiniz.
    sabır, emek, özveri isteyen bir bölümdür. iğneyle kuyu kazmak gibidir.
    özel eğitim gerektiren bireylerin ve velilerinin en büyük sıkıntısı, engelli olmak ya da engelli bireylere sahip olmak değil, normal (!) insanların kendilerini kabullenmemeleri ve onlara sanki başka bir gezegenden gelmiş muamelesi yapmalarıdır.
  • atanamayan psikologların, sınıf öğretmenlerinin falan 1500-2000 maaşa sömürüldüğü yerler.
  • lise düzeyinde eğitim veren bu kurumlarda çalışan ya da bilgisi olan yeşillendirebilir mi?