şükela:  tümü | bugün
  • ankara'nın eryaman semtinde açılan özel hastane. bir kez gittim daha tüm branşlarda doktor yok, ama gittiğim doktor son derece ilgiliydi. ayrıca danışmada ve muayenehane önünde sizinle ilgilenen çalışanlar oldukça kibar ve ilgiliydi. umarım kaliteli bir hizmet sunarlar da eryaman'da yaşayanlar da uzakalra gitmek zorunda kalmadan faydalanırlar. bu arada muayene için sgklı olarak 45 lira ödedim, uzun süredir hastaneye gitmediğim için bilmiyorum çok mudur az mıdır ama, en son bir özel hastaneye gittiğimde 20 lira ödemiştim. ya çok zam gelmiş ya da bu fark ücretleri bayağı bir artırmışlar.
  • (bkz: kazik)
  • geçtiğimiz aylarda 6. hastalık'la mücadele ettiğini bilmediğim ve evde ateşini 40 olarak ölçtüğüm yeğenimi evin dibinde diye götürdüğüm, ancak "kucağınızda taşıdığınızdan ısınmıştır, ateşini elektronik olarak ölçüyoruz, yok bir şeyi" diyerek eve dönmemi sağlayan sağlık personeline sahip, ikna olmayıp bir kere daha gidince gene aynı tıbbi açıklamayla karşılaştığım ve böylelikle beni daha uzaktaki bir başka hastaneye gitmek zorunda bırakan hastanemsi.
  • diğer kısımlarını bilemem ama dermatoloji bölümündeki dr. aslıhan hanım senelerdir çektiğim kaz derisi cildime önerdiği eczâne yapımı kremle benden çok hayır duası almıştır.
  • web sitelerinden çarşamba günü form doldurdum e-randevu hizmeti ile. bugün yani formdan 2 gün sonrası için.
    formun sonunda "kesin saat için sizinle iletişime geçeceğiz" tarzı bir cümle vardı.
    bu sabah aradılar. bu sistemi bile düzgün işletemiyorlarsa ne bok yemeye o kadar para alırlar anlamam, üstüne doğru tedavi yöntemleri uyguladıklarına inanmam.
  • aciline gidilmemesi gereken hastane görünümlü binadır.

2 hafta önce mide bulantısı baş dönmesi şikayetiyle eve yakın diye acile gittim. serum verdiler. serum bitince hemşire gelip çıkabileceğimi söyledi. bir değişiklik olmadığını şikayetlerimin devam ettiğini söylediğimde "eve gidip dinlenin geçer geçer" diye pohpohlayıp postaladılar. daha kapıdan adım atar atmaz tekrar kusmaya başladım geri döndüm. tekrar serum verdiler. bilin bakalım ne oldu?
    hiçbir şey. tekrar kustum ve tekrar eve yollandım. sabaha kadar aynı durumda devam ettim. hadi dedim belki bendedir sorun. koca hastane, adam okumuş dirsek çürütmüş doktor olmuş ondan daha iyi bilmeyeceğim ortada diye kendimi telkin ettim.

dün akşam saatleri...
    evde 18/10 ölçtüğümüz ve alternatif tıbbın büyük mucizesi olan "limon suyu" ile düşürmeye çalıştığımız annemin tansiyonu için tekrar kalktık gittik ilgili hastaneye. sadece baş ağrısı için ağrı kesici yapıldı. kan tahliliymiş, bi şekerine bakalımmış bunlar yok hastanede. hemşireden bir de tedavi yöntemi geldi. keşke sarımsak yeseydiniz :/
    nasıl ya? 1 saat boş boş yatırdılar kadını. tansiyonu 13 e düşünce hadi gidin diye postaladı hemşire yine. 13 normal değil napıyosunuz diye sorduğumda "eve gidin dinlenin geçer geçer" diye pohpohlandık yine. doktor amcam tenezzül edip gelmiyor bile kontrole. velhasılı eve çıktık gittik gece boyu bi indi bi çıktı tansiyonu.

şimdi bu bilgiler ışığında güzel kardeşim, delirmemek için ne yapmak gerekir? doğru düzgün tedaviyi geçtim, herhangi bir tedavi uygulayamayacaksanız o 45 lirayı ne zıkkıma alırsınız? sevgili tıp bilimi nerdesin? bu adamlar neden denetlenmiyor? her önüne gelen mahalle arasında hastane açacaksa işimiz var.