şükela:  tümü | bugün
 • istanbulda özel halk otobüsü şoförlüğü yapan birinin, belediyede şoförlük yapan diğer insanlarla ilgili çektiği video. linkyoutube facebook
  imamoğlu seçildiği gündendir, trafik olmayan yerde trafik olmaya başladı. bunların bilinçli yapılmamasının imkanı yok, gerçekten kötü nasıl olunur, bu insanlar uygulamalı gösteriyorlar.
  edit: (bkz: nicki bulamayan kisi)'nin bilgilendirmesine göre burası, bağcılar güneşli
  eski adıyla evren , şu anki adıyla 15 temmuz mahallesi.
  edit 2: (bkz: press play on tape) deşifresini yapmış, izleyemeyenler için.
  --- spoiler ---
  "arkadaşlar bizim araçlarımız yolcu kapasitesinin altında yolcu almak zorunda coronavirus hastalığı nedeniyle. araçlarımız yarı yarıya kapasitenin yarısı kadar yolcu olmak zorunda. yani yolcular artık çok sık, iç içe o olmayacak. daha rahat bir şekilde gidecek. eyvallah da... 97 hattinda güneşli beyazıt hattında o kadar çok yolcu var ki yolcularımız, buradan beyazıt'a gitmeden kapasiteyi dolduruyor. hatta aşıyor bile. biz bunu belediyeye söyledik. belediye sağolsun bize her gün 3 tane körüklü otobüs gönderiyor, şöyle göstereyim size. aynı metrobüs gibi şöyle kocaman araç gönderdi. cok enteresan bir şeyle karşılaştım burada: şoförlerin çoğu akp yönetimi döneminde buraya girdikleri için şu anda chp'li yönetime karşı, chp'de yönetimin halkın gözünde küçük düşmesi için, ekrem imamoğlu'nun halkın gözünde küçük düşmek için elinden ne geliyorsa, şu anda bu şoför arkadaşlar ellerinden geleni yapıyorlar. buradan beyazıt'a kadar hiçbir durağa girmeden öyle basıp gidiyorlar akşama kadar bu arabaları burada harıl harıl çalıştırıp mazot yakıyorlar siz zannetmeyin ki belediye çalışmıyor siz zannetmeyin ki belediye uyuyor. belediye bütün imkanları sunuyor vatandaşına ancak bu hainler içimizde olduğu için. ne yapıyorlar elinden ne geliyorsa belediyeyi karalamak için yapıyorlar. kendi yedikleri tabağa sıçıyorlar
  yorum sizin ben başka da bir şey demiyorum. yazıklar olsun."
  --- spoiler ---
  edit 3: bir yazar arkadaş mesajla şöyle bir bilgilendirme yaptı.
  "cumartesi günü cevizlibağ durağında 3 tane 97 nolu otobüs durmadan geçip gitti gözlerimin önünde. hem de yolcu alacak boşluk gayet de gözle görülür şekilde vardı. zaten o gün sokağa çıkma kısıtlaması vardı. tek vasıta ile gidebilecekken otobüsler durmadığı için aktarma yaparak gitmek zorunda kaldım"
  edit 4: başka bir yazar arkadaş daha bilgilendirme yaptı.
  "cumartesi günü şirinevler de 97 otobüsü durakta durmadı içinde ayakta hiçbir müşterisi olmadığı halde"
 • belediyenin muhakkak konunun üzerine düşmesi, hatta takip cihazı ile kontrol birimi oluşturması lazım.
  daha önce de sabahın erken saatlerinde alakasız duraklardan aşırı kalabalığın otobüslere doluştuğunu unutmadık. nerden geldiği belli olmayan yolcular, kum torbaları... saymakla bitmez.. ibb gözünü dört açmalı. ve bunu yapanlara kesinlikle acımamalı.
  büdüt: imla

  aktroller boş yere saldırmayın. yakında hepiniz uçurulacaksınız sözlükten.
 • araştırılması ve sorumluların götüne tekmenin basılması gereken skandal.
 • hiç bir dönüşüm kolay olmayacaktır. iktidar sahipleri normal olan şekilde ellerindeki gücü tutmak için elinden geleni yapması kadar doğal bir şey olamaz. avrupa'daki gibi demokrasi, adalet, hak hukuk şöleni beklemek kadar büyük bir polyannacılık yok.

  bunlar sadece ayak sesleri.. fıstığınızı, biranızı alın. oturun izleyin.

  ve btw rahat olun :)
 • "organize kötülük" sarmış her yerimizi.
 • muhalefeti iç düşman zannediyorlar. ne kadar akp bağlantısıyla işe giren varsa acilen kovulmalı. yerlerine de işe ihtiyacı olan diğer parti üyelerinden insanlar alınmalı. onlar size zamanında acımadı, siz de acımayın. biraz akıllı olun artık!!!
 • allah da belalarını vermiyor ki bunların. yediğiniz lokma haram ulan haram. çalışmayacaksan siktir gitte başkasının hakkını yeme bari. utanmaz haysiyetsizler. herkese vatan haini diyenler bunlara vatan sevdalısı diyor dimi. sizin ben amınıza koyayım.

  edit:imla
 • uplemaya gerek yok başlıktan kaybediyor.

  yeniden düzenlenmesi gereken başlıktır.
 • hain içeride. vatan haini hem de siyasi değil. yazık değil mi o yanan mazota. kirlettiğin havaya. madalya takacaklar sanki mq.
 • umarım gereken yapılır.

  up.