• araştırılmalı. videoyu yapan, yorumlayan, sebep olan hepsi hepsi araştırılmalı. çok akıllı varya bu yalakalar. ibb-nin tüm günahlarını tek video ile aklayacaklar. hay maşallah. tebrik mebrik ediyorum.
  • 97 zaten gelmek bilmiyo gelen de zaten tıklım tıkış. akşam saatleri tabela kapatıp gidiyolar. normalde tabela kapatıp durakta durmadan geçmenin 2 bin küsür tl cezası var. ama yine de basıp gidiyolar.
  • inanırım valla. şimdi bu adam bu şöförlerin hepsini topluca postalasa,bu sefer daha fazla tepki alacak.kötü bir durum.
  • organize kötülüğü anlatan açıklamalardır.

şu yaşıma kadar, hayatımın her döneminde insanların bu kötülük motivasyonunu anlayamadım ben. hepi topu üç günlük bir dünyada bu kadar hırs insanoğlunu nasıl çürütmez?

şu anda inanan bir topluluğun hakkaniyetsizliklerini konuşuyoruz. gerçekten iman eden bir insan bunca şeye karışmayı bırak şahit olmaya dahi katlanamaz. benim artık böylesi insanlar için tek çıkarımım “inanmıyor olmaları” ve “ne varsa bu dünyada var” kafası ile ellerine geleni ardına koymadıklarıdır. bunun başka bir izahı yok!

ölümün olduğu yerde bunca hırsı hiçbir zaman anlamayacağım.
  • ne çabuk unuttunuz "başkanım biz bunlara hizmet etmeyiz" diyenleri. hani camide. hiç şaşırmam. insanlar vicdansız vicdansız. tutturmuşlar bir "dava", sorsan ne alt yapısı var, ne tarihi var. bunun adı bildiğin organize suç örgütlüğü be. ekrem başkan böylelerinin kesinlikle ama kesinlikle gözünün yaşına bakmamalı, siktiri çekmeli. ancak çok önemli olan şey de kuru ile yaşı ayırmak. bazılarının olayı fırsata çevirmesini engellemeli.

bu hayatta en nefret ettiğim insandır işini yapmayan, manipüle eden adam
  • görevini kim kötüye kullanıyorsa götüne tekmeyi basacaksın, yok sonradan ağlamak falan. ayıptır.
  • çok benzer bir olay gültepe hattında başıma geldi. araç plakasından saatine kadar herşeyi beyaz masaya yazdım. şerefsiz otobüs şoförü durağa girmeden otobüsün tabelasını kapattı. arkasından gelen başka bir otobüse binerek bir sonra ki durakta otobüsü yakaladım. bana ışığın arızalı olduğunu söyleyip ağız oyunu yaptı. oysa ışık bozuk bile olsa durakta durması gerekirdi. beyaz masa şikayetim sonucunda otobüse 100 bilet ceza kestiler. belediye tüm bunları biliyor fakat bir anda kesip atamıyor maalesef. ben gördükçe şikayet edeceğim. onlarda cezaları yiye yiye adam olmayı öğrenecekler.
  • biz ona hizmet edemeyiz diye utanmadan konuşan kadının kocasıgillerden belediye şoförlerinin yaptığı hainliktir.
    umarım bunu yapanların yakınları vasıta bulamayacağı bir durumda kalır da canları yanar. kırdıkları yerden sınansınlar. kendilerini kimin hizmetinde saydıkları da aşikar. sanki sıradan vatandaşı, işçiyi, öğrenciyi taşımıyor da makam şoförlüğü yapıyor haspalarım.

otobüslerin boş geçtiğini görenler video kaydı alıp cimer'e yazmalı. cimer mevzuat gereği durumu belediyeye bildirir. belediye de bunları kendi zümrelerinden gelen yaptırımla, yani cimer'in talebiyle vurmuş olur.
  • türkiye'de var mı bilmiyorum. abd'de şirketler francaiselarını denetlemek için müşteri kılığında müfettiş gönderirler. bu müfettişler herhangi bir müşteri gibi hizmet alırlar ve standartları denetlerler. ibb'nin de böyle bir birim oluşturması, sürekli belediye hizmetlerini sanki vatandaşmışçasına denetlemesi gerekir diye düşünüyorum.
  • her otobuste kamera var. bu hat mutlaka incelensin. bu hatta cidden durakta durmayan otobus soforleri varsa hemen tazminatsiz isten cikartmaya merhaba desin. hatta gorevi kotuye kullanma sucuyla dava acilsin. bundan sonrakilere de ders olmus olur. yeter ulan sizden cektigimiz kan emici kopekler.
hesabın var mı? giriş yap