şükela:  tümü | bugün
  • van’ın başkale ilçesinde gerçekleşmiştir. devletin kolluk kuvvetinin seçime giren bir partinin flamasını indirmesi de gerçekten ilginç.
  • bu konudaki iktidar yaklaşımının saçmalığını şurada çok güzel anlatmışlardı, durum bundan ibaret:
    http://www.politikapolitik.com/2018/05/page/17/
  • başkale ilçesi halkının hdp'ye rekor oy vererek cevaplayacağı olay.
  • (bkz: hdp binasındaki teröristbaşı posteri)

kolluk kuvvetlerinin halkın güvenliği için, canlı bombalı, eyp'li, pusulu saldırıların faili olan terör örgütünün propogandasını yapan çetelere karşı önlem alması. teşekkür ederiz polislerimize.
  • kendi götünün korkusuna terörist başının posteriyle gezen, pkk'nın terör örgütü olduğunu kabul etmeyen, açıkça vatan hainliği suçuyla yargılanması gereken bir kitleyi yollarına gül sererek meclise sokarsan. görevi bizi bu kitleden korumak olan polis de görevini mecburen başına buyruk yapmak zorunda kalır
  • canı isteyen herkes, canı istediği her yere siyasi parti bayrak ve flaması asamaz. bu husus yasalarda belirtilmiştir.

kimse unutmasın türkiye bir hukuk devletidir.

tabi bu vatansız artıklar yıllardır türkiye cumhuriyetini ve türk hukukunu tanımadıkları için çok rahat bir şekilde bu yasadışı eylemi gerçekleştirmişlerdir.

benim devletim ve benim polisim de gereğini yapmıştır.

olay bu kadar basittir.

hepsinin ellerine sağlık.
  • yol boyu siyasi parti flaması asmak yasak olduğu için normal hareket.

kanun sadece siyasi partilerin parti binaları ile seçim koordinasyon merkezi olarak ilçe seçim kuruluna bildirdikleri yerlere bayrak asımına müsaade ediyor.
  • kanun gereği asılmaması gereken yere asmışlarsa, bildirmedikleri alanlara asmışlarsa pöh arkadaşımız da doğru olanı yapmıştır vesselam.
  • yine mi mağdur olmuşlar ?