şükela:  tümü | bugün
2 entry daha
  • geçen televizyonda izledim özel hastaneler birliği başkanı mıydı tam hatırlamıyorum ama adamın dedikleri cidden doğru.

özetle adam diyor ki devlet bizim hastanelerimizi pandemi hastanesi ilan etti ve ücret almayacaksınız diyor. tamam almıyoruz da bu hastanenin elektriğini, suyunu, maaşlarını biz karşılıyoruz lakin baktığımız hastalar karşılığında devlet bize hiçbir ödeme yapmıyor. pandemi olduğundan normal hasta da gelmiyor ve ciddi zarardayız dedi. ya devlet, özel hastaneleri devlet hastanesi kapsamına alsın ve salgın geçene kadar kullansın sonra aldığı gibi bıraksın ya da bize destek olsun diyor.

ben dinlerken hak verdim. otelcilere öncelik vermek yerine özel hastanelere öncelik vermek gerekir. gelir neredeyse sıfır gider çok yüksek. üstelik bu kişiler can kurtarmaya çalışıyor.
  • su an çalıştığım özel hastanede bütün ameliyatlar durdu.poliklinikler bomboş sadece pandemi nedeniyle hastaları kabul ediyoruz.hastane bu hastalardan para kazanmıyor resmen taşın altına elini koydu fakat kiralar,elektrik ,çalışan maaşları nice tüm giderler aynı şekilde devam ediyor.biz çalışanlar olarak bir yandan hastalığa yakalanırmıyım işten çıkartılırmıyım maaşımızı bu ay alabilecekmiyiz kaygısıyla işimize devam ediyoruz . şu an 5 arkadaşımız virüse yakalandı bir arkadaşımızında eşine geçti.özel hastanede çalışan sağlıkçılar sandığınız kadar paralar kazanmıyor.yoğun bakım hemşireleri asgari ücretten 200 -300 lira fazlasını en deneyimlisi bin lira fazlasını alıyor.tüm bunların yanında acaba ailemize bulaştırırmıyız kaygısıyla işimize devam ediyoruz.yinede herşeye rağmen görevimizin başındayız umarım bu kötü günleri bir an önce atlarız.
  • eksi algoritmasi yuzunden asagilarda kalmis baslik.

umuyoruz ki bu magduriyet ozel hastanelerde yatan hastakarin hayatlarina ve hastane personeline acilar yasatmaz.

hastane sahibi de en fazla maddi zarar gorur diye umuyorum
1 entry daha