şükela:  tümü | bugün soru sor
  • mesela bir sigorta şirketinde çalışıyorsunuz ya, hani şu kadar poliçe yapmazsan prim alamazsın, ya da satış pazarlamacısınız şu kotanın altında satarsanız işten çıkarsınız diye baskı yapıyorlar ya size heh işte işte özel hastaneler de tam bu mantıkla çalışıyor.

özel hastane sahipleri doktorlardan sen şu kadar ultrason, kan tahlili, idrar tahlili, ameliyat, ekg yapmazsan ben de seni barındırmam diyor.
    öyle vicdansız öyle paragöz bazı doktorlar var ki maalesef,
    hastanede hemşire olarak çalışan arkadasım siz çocuklular bu ay iyi iş yaptınız.
    siz de ciro ne muhabbetlerini bana anlatırdı.
    1900'lü yılların başında istanbul'a gelen yabancı bir doktor beyoğlu'nda muayene açtığında haftada 1 gün ücretsiz hasta bakıyordu. şimdi 1 gün hastaya ücretsiz bakmayı kabul eden doktor bulabilir misiniz . ameliyat değil, alt tarafı muayeneden bahsediyoruz. tıp kendi misyonundan bu kadar sapmış ve ticarete dönüşmüşse eğer doktorlara vicdanlarını bir daha hatırlatmak gerekiyor
  • doktor asgari ücret almadan bitmeyecek bu muhabbet. verin artık şu yasa tasarısını şu ülke bir tıbbi hizmet görsün.

başlık sahibi özel hastahane sahiplerinden girmiş, ibre bi anda çalışan doktorlara dönmüş, oradan da muayenehanelerinde bedava hasta bakmayan doktorlarla bitirmiş. neyin kuyruk acısı kardeş bu, senin bakkaldan bir gün bedava besleyeceksen milleti ben de bir gün bedava hasta bakayım. ama ev sahibine de bu ay bedava derim onu da halletmemiz lazım. sen bu meseleyi bir kez daha düşün istersen başka bir doktor maaşı temalı başlıkta yine konuşuruz.

edit: başlık sahibi kaçınca fes başıma başlık başıma.