şükela:  tümü | bugün
  • özel olmadığını anladığın an özelsindir esas. çünkü çoğu kişi kendini çok özel, vazgeçilmez, ne yapsa kabul edilecek birisi olarak görür. olayın böyle olmadığını anladığında, yani esasında bir hiç olduğunu anlayan çok az insandan biri olduğunda, işte gerçek özellik ve özgürlük başlar.
  • genellikle cocukken cok yasanan ozel oldugunu sanma dingilliginden bir sure sonra kucuk belirtilerle uzaklasıp anlasılmaya baslanan kavramdır.

aslında ozel oldugunu bilme insan vucudunda bagımlılık yaratan bir sanrıdır. bu nedenle insanlar ozel oldugunu hissetmek icin cesitli yollara basvurabilirler. kimileri bunu kendilerini odullendirerek, kucuk ama tatlı heyecanlarla hissettirir, kimileri de daha riskli bir yola basvurarak baskalarının bunu kendilerine hissettirmesi yolunu secebilir. bu nedenle asık olduklarına bile ikna edebilirler kendilerini uzun zaman. sadece kendilerini sevdikleri icin baskalarının sevgilerinden uzun sure yararlanıp kendilerine mutlaka gecici olan pembe bi ruya yaratabilirler.

ne olursa olsun insanlar cocuk yastan olgunluga adım attıktan sonra ozel olmadıgını anlamaya daha cok yaklasır daha cok hayal kırıklıgı yasarlar. cunku hic bi bagımlılık insanlara maddi ya da manevi bir sey kazandırmamıstır, kazandırmayacaktır.
  • gereğinden fazla büyütülen bir hırs meselesi. asıl üzerinde durulması gereken "özel olmak" değil "anlamak" bence. özel olmak senin için çok önemliyse şöyle düşün; şeyin aslında o şey olmadığını anlayabilmek bile yeterince özel. nasıl sanırım biraz da olsa özel hissettirdim kendini ..
    tamam derdin "anlamak" değil senin. dur o zaman saksında kendine özel, bak ordan çevrene çok özel, ne seni anla ne beni.
  • senelerce süren bir ilişkiden sonra defalarca boynuzlandığınızı senelerce seni seviyorum diyen birinden duymak
    (bkz: ben bu hayatta bunu gordum)
  • en asil duygudur.
  • sevgilinin siz hasta olduğunuzda ama o yorgun olduğunda yorgunluğunun hastalığınıza üstün geldiği andır.. gece boyu her taksi sesine o diye uyanmaktır, ama yine de o gece için yalnız kalmaktır..
  • bu anlayi$ gelir gecer ve tekrar eden bir farkindaliktir. bir donem gelir ozel oldugunuz konusunda israrli ve baskin dusunce ve hareketlerle havaya sokulursunuz, bir sure sonra ise yukseklerden asagiya dogru keskin bir ini$ yaparken ozel olmadiginiza dair tavirlarla kar$ilar$irsiniz.ta ki yenisi sizin ozel oldugunuz konusunda israrla hayatiniza sokulana kadar..

(ara: kendini ozel)
  • suphesiz ki en boktan durumlardan biridir. kisi got olmanın verdigi dayanilmaz hafiflikle ortamdan buhar olup ucar.
  • kime göre neye göre sorusuyla rahatlıkla püskürtülebilecek bunalım şeysi.
  • özel olan biri tarafından anlatılırsa mis gibi koyar.
    (bkz: ben seni sadece arkadas olarak seviyorum)