şükela:  tümü | bugün
  • 1993 yilinda ozel radyo ve televizyonlarin sayica cok fazla artmi$ olmasi sonucu 82 anayasasindaki hukumlerce devlet tarafindan yapilmaya cali$ilmi$ti, dogru hatirliyorsam o siralar tansu ciller ba$bakan.. (theconqueror o donem demirel-inonu koalisyonu oldugunu duzeltmemi istedi)

    zaten yurtdi$indan yayin yapmakta olan buyuk tv kanallari di$inda onlarca irili ufakli yerel radyo ve televizyon kanallarinin kapatili$i vatanda$in buyuk tepkiler gostermesi sonucu engellenmi$, yasa uzerinde degi$iklige gidilmi$tir.
  • 90'larda telsiz kanununda gerekli düzenleme olmadığından gerçekleşmişti, tam anlamıyla sansür denilemezdi ama epey ses getirmişti. arabaların antenlerine siyah kurdele bağlayıp, protesto etmiştik. ismi lazım değil, istasyonlardan biri adalar açıklarından tekneden korsan yayın yaparak karşı koymuştu yasağa, fm bandındaki suskunluğun arasında sesini duyunca sevinçten ağladığımı hatırlarım. derken dönemin tansu çiller başbakanlığındaki hükümeti kanunda gereken düzenlemeyi yaptı, radyolar yeniden yayına döndü. 90'larda toplumsal duruşumuz daha mı sağlamdı ne?