şükela:  tümü | bugün
 • basligin bugun en begenilen entrysine bakiyorsun, "herkse %30-40 almis amk yalancilari" yazmis.

  usenmedim baktim kendisinden once yazilanlara tek tek. kimse bu oranlari yazmamis

  arkadas kendi hikayesini anlatacak diye mal mal atarlanmis. ısi biliyor, kufurlu oladak hayali bir gruba satasmalar her zaman satar.

  keske yuksek yazsa herkes, yalandan da olsa. dusuk yazilmasi daha kotu, toplum genelindd beklenti dusuyor, kaniksiyoruz az az zamlari
 • %69,31 ile rekor bende sanırım. dominosta motor olarak çalışıyorum.
 • %30'dan aşağısına oynamam diyenlerin % 15 aldıktan sonra yazdıkları istifa dilekçelerini de paylaşmalarını dilerim.

  kuru sıkı atmak kolay.
 • eski bir ücret ve yan haklar uzmanı olarak konuyu kısaca özetleyeyim.

  bizler işçiye hammadde gözüyle bakarız. yani işçi diğer tüm üretim faktörleri gibi bir kalemdir. bu kalemin de bir piyasa fiyatı vardır. esasen işçinin fiyatı değildir bu. pozisyonun fiyatı vardır. hammadde gibi yani. nasıl plastiğin piyasada bir fiyatı varsa, üretim mühendisinin de bir piyasa fiyatı vardır.

  tüm bu fiyatlar bellidir ve bu tür databaseler danışmanlık şirketleri tarafından parayla satılır. bu databaseleri her büyük şirket muhakkak alır ve kendini rakipleri ile kıyaslar. kendisini rakiplerinin neresinde konumlandırmak istiyorsa ona göre ücretlerini belirler.

  senelik ücret zammı diye bir ifade doğru değildir aslında. durduk yere kimseye zam yapmaya gerek yoktur. bu, işçinin piyasa değeri arttığı için yapılan mecburi bir düzenlemedir. aslında artan piyasa değeri değil, enflasyon nedediyle eriyen kısmın telafisidir.

  bu nedenle, tüm büyük şirketlerin ortalama zammı enflasyon oranı kadardır. sen a performans sergilersen bu oran 3-5 puan yukarısı, d performans sergilersen bu oran 3-5 puan aşağısı olur.

  ücrete zam yalnızca terfide yapılır. bunun dışındaki senelik zamlar aslında düzeltmedir. aynı zamanda başarılı süperstar personeli elde tutmak, başarısız hımbıl personele de yol vermek ya da cezalandırmak maksadıyla kullanılır.

  eğer bir şirketin senelik ortalama zammı ülkedeki senelik enflasyon oranından azsa o şirket kurumsal bir şirket değildir. enflasyon oranının altına verilen her kuruş zam aslında maaşınızdan yapılan indirim demektir. bu tür şirketlerde fazla vakit kaybetmeyin. bu şekilde ücret yöneten firmanın terfisinden atamasına hiç bir yeri kurumsal olamaz.
 • maaşı alabildik de zammı kusur kaldı.

  maaş kesiyor adamlar. çalıştığımıza şükreder durumdayız.

  t: düşünemediğimiz zamdır.
 • yüzde 20 ler 22 ler havada uçuyor maşallah.

  biz daha ne kadar zam olacağını bile duymadık.

  maalesef çalıştığımız şirket hükümet yalakası ve ihalecisi olduğu için reis kulaklarına ne üfleyecek galiba onu bekliyoruz.
 • katlanan vergi oranları karşısında hiçbir önemi kalmayan orandır.

  brüt 8.500 tl maaşınızdan kendinize aylık ortalama net kaç tl kalacak biliyor musunuz? 5887 tl!

  yaşasın devletimiz.

  bir de kendi gözümle göreyim diyenler için;
  brütten nete
 • epey yıldır farklı dönemlerde farklı zamlar almış biri olarak söylebilirim ki,

  eğer +%30lar civarı bir şey almışsanız bugüne kadar sizi çok pis sikmişler. yazık lan çocuğa biraz bişeyler yapalım artık diyorlar.
 • “asgari ücrete %20 zam yapıldı bize %7, azıcık bize de zam yapın” diyen memurlara giydiren tiplerin alayının %25’ten aşağı zam almadığını gösteren sayılardır.

  amk fesat köpekleri.
 • %21'in altında zam alıyorsanız maaşınız artmıyor, azalıyor demektir. umarım herkes hak ettiği zam oranını alır.