şükela:  tümü | bugün
280 entry daha
  • sektör: fmcg
    pozisyon: yazılım mühendisi
    deneyim: 5.5 yıl

henüz zam oranı açıklanmadı fakat çok çok büyük ihtimalle %20 olacak. benim beklentim %25-30 civarı tabi ama çok zor görünüyor.

not: zam kesinleşince editleyeceğim.
  • %3. vermesen daha iyiydi amk
  • ulan hepiniz mi iş sahibisiniz, benim hiç zam oranım olmadı dediğim başlıktır.
  • yüzde sekiz. yüzde otuz kırk alanlara helal olsun diyorum. patronlarına tabi.
  • %95. 5'i de biz istemedik acıdık.

siktirin gidin amk yalancıları. %40'lar 50'ler havada uçuşuyor. ulan etrafımda %20'inin üstüne çıkanı görmedim. öyle kıytırık yerlerde çalışan insanlar da değiller. hepinizde maşallah maaşlar 10k 15k. zamlar o biçim. yalancı ruh hastaları sizi. bari sektör belirtin de bilelim ne kadar palavra attığınızı.
  • alman merkezli
    %14 + %5

ne güzel zamlar almışsınız lan %36 falan. öyle zammın bokunu yerim bokunu
  • %6
  • vay anam vay. işsizlikten, ekonomiden, markete girdiğinde 100 liradan aşağı çıkamamaktan dem vuran herkes meğer 20 bin lira maaş alıyormuş. yersen :)
  • henüz öğrenemedik ama beklenti düşük.

çünkü patron koronayı sebep gösterip karlılığın çok azaldığını her toplantıda söylüyor.

hükümet %14,6 enflasyon açıkladı. gerçekte çarşı-pazarda bunun en az 2 katı olduğunu hepimiz yaşıyoruz. buna rağmen şirket yönetimi resmi veriyi baz alacak.

asgari ücretliye %21 zam verilen bir ortamda, normal şartlarda biz beyaz yakalılar bu iki oranın arasında bir değer alırsak öpüp başımıza koyalım modundayız. pandemi ve işsizlik koz kartlarını masaya sürüp oranı düşürme peşindeler.

ikinci bir golü de gelir vergisi diliminden yiyeceğiz 2021 yılında. tutarlar enflasyondan düşük şekilde yaklaşık %9 arttırıldı, bu durumda bir üst dilime daha erken geçip maaşımızdan kesilen vergi oranı artacak.

çalışanlara sabır, çalışmayanlara en kısa sürede insanca haklara sahip güzel bir iş diliyorum.
  • öncelikle geçen seneki durumumuz: #101205009

bu yıl ise açıkçası enflasyonun biraz üzerinde bekliyoruz. şirket genel politika olarak tüm otomotiv şirketlerinin ortalamasını alıyor diyebiliriz. ne en az zam veren oluyor ne de en çok zam veren... dolayısı ile bu yıl %15-18 arası olacağını öngörüyorum.

fakat neredeyse ayın ortasına geldik, pandemi dolayısı ile ofiste olmadığımızdan mıdır nedir henüz zam ile ilgili hiçbir şey duymadım*
90 entry daha