şükela:  tümü | bugün
  • wow turkiye'de maas zamlari yuzde 30 ortalama. hatta yuzde 50 bazilar icin.
    yalniz bu enflasyonda saglam patlama yaratir. bu arada yuzde 30-50 zam alanlar mesleklerini de yazarlarsa ve maas araliklarini yazarlarsa seviniriz.

yurt disi yazayim ben de. yuzde 3.5 zam.
    bu cuma ilk zamli maasimi gecen senenin bonusu ile alacagim.

edit: bu yuzde 30-50 arasi zam alanlar yazilim sektoru calisanlari. adamlar zaten dunya'da ucuz isci olarak calisiyorlar. tl ile maas alinca tabi yuzde 30-40 zam almalari normal. misal abd'de texas'ta calisan yazilimcinin eline ortalama aylik net $9000 gecer. california'da calisan ise $11000 net yapar ortalama. ayni isi turkiye'deki yazilimcilara aylik $2000-$2500'e yaptirirsiniz. tabi bu maasi tl ile yil basinda sabitlenmis olarak alanlar kayipta oldugundan, maas zamlari yuzde 30-40 veya ustu oluyor. cunku hala dunya genelinde ucuz calisanlardir.
    yazilimcilari bir kenara birakirsaniz yuzde 10-15 civari bir zam alacak gibi gorunuyor buyuk bir cogunluk turkiye'de. enflasyona karsi bile korumayacak yani.
  • 3.5 yılda aynı şirkette %437 aldığımdan enflasyon kadar olsa da üzmeyecek zamdır.
  • 2020 mezunu 6 aydır 600+ bilişim çalışanı olan şirkette yazılımcıyım pozisyon asistan yazılım mühendisi.
    şirket ocak zammını benim gibi 6 ay olanlar için 10% veya altında yaptı 1 yıllık çalışanlar muhtemelen 20% almıştır. mart ayında tekrar yapılacakmış. ben iş bulduğum için gideceğimi söyledim 20% yaptılar.
    aldığım teklif 40% fazla olunca değiştirmeyi tercih ettim hem pozisyon asistanın üstü sonunda sadece mezuniyet yılına bakmayan bir şirket buldum.

hadi hayırlısı umarım pişman olmam.

sonuç olarak maaşlar gerçekten iş değiştirilirken artıyormuş.
  • tahminim yine brüt üzerinden maksimum %10 yaparlar. reklamlarını güzel yapan gereksizler de %15-%20 arası alır.
  • bugün bu başlıktan esinlenerek patronun ağzını aradim. zammi gec hala isiniz olduguna dua edin modunda . biz dua edelim kendisi ev satin aliyor. bunlarda hayatin kurumsal olmayan yuzu iste
  • %3. vermesen daha iyiydi amk
  • ulan hepiniz mi iş sahibisiniz, benim hiç zam oranım olmadı dediğim başlıktır.
  • yüzde sekiz. yüzde otuz kırk alanlara helal olsun diyorum. patronlarına tabi.
  • %95. 5'i de biz istemedik acıdık.

siktirin gidin amk yalancıları. %40'lar 50'ler havada uçuşuyor. ulan etrafımda %20'inin üstüne çıkanı görmedim. öyle kıytırık yerlerde çalışan insanlar da değiller. hepinizde maşallah maaşlar 10k 15k. zamlar o biçim. yalancı ruh hastaları sizi. bari sektör belirtin de bilelim ne kadar palavra attığınızı.
  • alman merkezli
    %14 + %5

ne güzel zamlar almışsınız lan %36 falan. öyle zammın bokunu yerim bokunu