şükela:  tümü | bugün
19 entry daha
  • şahsım için sefa değil; tam aksine çileye dönüşmüştür.

nasıl olsa evdesin diye günün her saati telefon çalabiliyor. mesai bitiş saati ve öğlen arası kavramları kalmadı. 8 senedir şirket içindeki veya çevresindeki yemek imkanlarını kullanırken, şimdilerde öğlen ne yiyeceğim sıkıntısına giriyorum.

bu sorunlar alışıldıkça çözülecektir diye düşünüyorum. ama pandemi döneminde sefa falan olmadı yani.
  • en azından çalışıyorlar ve adı üstünde "özel sektör". patronunun keyfi öyle istemiştir, giren çıkan onadır. devletin ve dolaylı olarak vergi ödeyen vatandaşların sırtına kene gibi yapışıp, aylarca hiç iş yapmadan yatanlardan değiller.
  • kimse inkar etmesin,

ögretmeni de özel sektor calisani da memuru da herkes bu surecin bir sekilde sefasini sürdü.
    evine kapanip korunarak yasadi, yan gelip yatti maasini aldi, yaz geldi gezdi tozdu 3 ay tatilini yapti rahat rahat.

herkes nasibini bi sekilde aldi,
    bi biz saglik calisanlari olarak babayi aldik. aylardir dogru duzgun kendime vakit bile ayiramadim.
    tabii siz yine de sabah evde baslayacak mesai oncesi guzel bir kahvalti yapmak icin alarminizi kurmayi unutmayin.
  • birileri, herkesi kendi gibi yatarak ve pcden okey oynarak saat 16:00 olsa da sistem kapansa diye bekleyen memurlardan sanıyor.

sizler özel sektörde 1 hafta çalışsanız intihar edecek kadar güçsüz, pc açma kapamayı ve tarayıcıya belge göndermeyi "ofis programlarını ve pc kullanmayı biliyorum" sanan zavallılarsınız.

1 nisandan beri ofise gitmiyorum. maaşım da şakkadanak yatıyor. iş yerim, işim için pc mi verdi internetimi bağlantı, elektrik faturamın da %60 ını ödüyor. evet, elektrik faturamı ödüyor. evet sefamı sürüyorum. çünkü yaptığım iş neticesinde bunu hakediyorum. sizler özel sektör hakkında bi bok bilmiyorsunuz.

siz sikikler, hiçbir katma değer üretmeyen, vasıfsız sömürücülerden başka birşey de değilsiniz.
  • sektör bazlı değişkenlik gösterir bu durum. örneğin yazılım sektöründe değil molanı o işi yetiştirmek için ekstra mesaiye kalıyorsun da fazla mesai girişi bile yapamıyorsun.
  • öğretmenlerin herkesin kendileri gibi yattığını zannetmesi inanılmaz gerçekten ya. hayatında 1 gün özel sektörde çalışmış mı acaba başlığı açan kişi?
  • laptopumu az önce kapadım.

sabah da 8.30da açmıştım. yemek molası bile vermedim gün içinde.

tek ana molam 15 dakika duş molasıydı.

o yüzden o sefa diyen ağzınıza yüzünüze dikkat edin derim.
  • mart ayından bu yana hep evde çalışmış birisi olarak, iş yerinde çalıştığımdan yaklaşık %30 daha fazla çalışıyorum. tek tasarrufum günde 2 kere metrobüs yolculuğu yapmamak oluyor.
  • ozel sektörde calisanlar ne ağladınız be internetiniz 2 saat kesilse histeri krizi geçireceksiniz allahın unuttuğu yerde memurluk yapan adama hala siz ozel sektörü bilmiyorsunuz diye agliyor
  • ne sefası amk? en azından akşam işten çıkınca işini ofiste bırakıyordun. şimdi ise zaman mefhumu yok oldu.

tanım: 404 not found denilecek sefadır.
265 entry daha