şükela:  tümü | bugün
  • tayyiplerine de aynı şekilde davranıyorlar, çok da şaşırmamak lazım.
  • (bkz: mecburiyet)
  • ben bunlardan birisiyim mesela, gittim üniversite okudum mesela, okuduğuma pişman ettiler ne memuru, hocası vs.. bana insan muamelesi yapmadı. ama mesela çalıştığım yerdeki insanlar bana insan muamelesi yapıyor. onlarla birlikte çalışıyor, başarıyor, kazanıyoruz. bu hissi sözde eğitecek kurum veremedi bana.

köpek gibi çalışıp kazandığım üç kuruş para bana kendimi insan gibi hissetiriyor.
  • sadece özel sektörde değil devlette de hain olmamak lazım. zira o adam sana az veriyorsa da sen peşinen kabul edip girmişsindir. işine gelmiyorsa dersin ki ben başka iş bakıyorum gider orayı sahiplenirsin başka sıkıntı yok.
  • vasıfsız olduğundan dışarda bekleyen işsiz milyonların nefesini ensesinde hissetme durumu.
  • 3k para alıyorsan başkada gelirin yoksa :( mahkumsun (mühendisim)
  • özel sektör mikmeyeceği eşşegin önüne ot koymaz...
  • sosyal medyasında devamlı şirket logolu fotoğraflar olur. ya bir gezi, ya bir kokteyl ya da masada notlar, klavye ve monitörün bir parçası.
  • kraldan çok kralcı tipler.

gloria jeans coffee de çalışıyordum bir zamanlar. supervizor yeni ayrılmıştı işten. yerine yeni birini yolladılar. geldiği ilk an; o ısıtıcıyı kapat, müşterilerle konuşma, müşteriyi daha pahalı kahvelere yönlendir şeklinde andaval bir giriş yaptı.
    burası niye iş yapmıyor, günlük ciro neden bu kadar düşük, ben geldim bundan sonra burası iyi iş yapacak, daha çok kazanacak vb. söylemlerle adeta bana saygı duymayın ben sistem faresiyim diyordu. dangalak bizden 200 lira fazla alıyorsun alt tarafı ne bu tripler. işini yap geç ne masal anlatıyorsun. adam daha çok kazanınca kazancını sana mı verecek? ne bu yalaklık, ne bu canla başla patronu ihya etme ihtiyacı?
  • yürürken yağ damlatırlar elalemin şirketine yok evim burası benim patronlarla aile gibi olduk nah oldun gözünün yaşına bakmazlar