şükela:  tümü | bugün
  • arttırıyorum.

(bkz: itü ne lan it)

edit: başlık başa kalmış. ayrıca genç itü'lüler rahatsız.
  • çalıştığım şirkette yakın zamanlara kadar olan güdülen politika. kesinlikle saçma ve gereksiz bulduğum. bir nevi ayrımcılık. bahsi geçen üniversitelerden mezun ne mallar gördüm ordan biliyorum :)

kariyer sitelerinden yaptığınız başvurularda bile elenme aracıdır diye tahmin ediyorum. doğru bir eleme yöntemi değil lütfen vazgeçiniz sayın yetkililer. bence bazı şirketler başvurularda ilk elemeyi oluşturmak için bile bu şekilde süzme metodundan geçiriyorlar başvuru sahiplerini. nasıl yüksek lisansa başvurmak için belirli bir ortalamaya sahip olmanız gerekiyorsa.. faşizm cepte evet, ama birilerinin iş yükü hafiflesin diye yanlış üniversiteden mezun olmuş olma ihtimaliniz yüksek.
  • var olup olmadığına emin olamam da, vaktiyle başıma şöyle bi şey gelmişti.
    yeni işe başladım oda arkadaşım benden bi kaç yaş büyük bir hatun hangi okul mezunu olduğumu sordu. sau dedim, ben odtü dedi. oysa ben sormamıştım, neyse. sonra nerden geliyorsun dedi. bir önceki projemi söyledim. şaşırdı. oraya ben de başvurdum beni almadılar odtü mezunu olduğum halde seni nasıl aldılar dedi haspam. yanıtım "benim arkam sağlammış demek" oldu.
    hatunu bir kaç ay sonra da işten çıkardılar. ben ise yaklaşık 2 yıl sonra istifa ettiğimde, kalmam için epeyce ısrar gördüm.

yaa işte bu da böyle bi anım.
  • koç ve sabancı'nın da eklenmesi gerekir bu faşizm gruba.

sektörüne göre değişmekle beraber evet vardır böyle bir faşizm.
  • galatasaray üniversitesi ile üçünü de bordalayacağım durumdur. (bkz: şimdi onlar düşünsün)
  • üniversite hayatı boyunca götünü yaymamış, kendini geliştirmeye kasarak orta-hallice bir üniversiteden mezun olup*1 ayda işe başlayarak yıktığım faşizm.

özet olarak : kendini geliştir de sonra beni almadılar diye ağlama sayın yazar.
  • kendini geliştirmeden üniversiteden mezun olmuş insan tespitidir. üniversitede götünüzü gezdireceğinize azıcık kendinizi geliştirin ondan sonra faşizm var mı yok mu görürsünüz. ha söylediğim özel sektör için geçerli devlette biliyorsunuz ki torpil farklı yerden döner mezun olunan okuldan değil.
  • sosyolojik detayına bakmak lazım. bu üniversitelerin hepsi devlet üniversitesi. buralara gelen adamlar it gibi çalışmış okudukları bölümleri kazanmak için, üstüne bir de okulu okurken de para kazanmak zorunda kalmış. çalışmaya erken başlamış azimli adamların özel sektörü domine etmesi kadar normal bir şey yoktur. siz de çalışın siz de gelin faşist diye yargıladığınız adamların seviyesine.
  • ne biçim faşizm bu dediğim tespit. sanki patron sivaslı ve sivastan mezun adam alıyor illa. önceliğini en iyi okullara ayırmış belli suçlamamalı.