şükela:  tümü | bugün
  • kıymetli bir yazar arkadaşın bunların kız versiyonu hakkında yaptığı isabetli tespitler sonucu ben de bunların erkek versiyonu hakkında birkaç kelam etmek isterim :

sosyal medyada görgüsüzler gibi av ünvanını göze soka soka kullanırlar

cüppeli sayısız foto adliyelerde yer bildirimleri ile ben avukatım diye resmen bağırırlar *

baba parası ile okuduklarının yanında gene baba parası ile döşedikleri ultra lüks ofisler de sosyal medyada sıkça yer alır

arabaları da pek tabi gözümüze sokarlar

malesef son yıllarda mesleğe katılanların yüzde 90’ı bunlardan çoğu lise biteremeyecek seviyede ama avukat oldular

mutlaka özel okullardan nitelikli yetişen arkadaşlarımız var hatta buna şahit oluyoruz ama bu oran yüzde onu geçmez

(bkz: her eve bir avukat kampanyası)

edit : bu anımı anlatmadan geçemeyecem lisede sınıf arkadaşım sınıfın en tembellerinden olan şımarık zengin çocuğudur bu kişi klasik hiçbir yeri kazanamayacağı anlaşılınca kıbrısa hukuk okumaya gönderildi

bu arkadaş ofisten adliyeye cüppesi ile giderdi şaka değil cüppeyi giyer caddede öyle yürürdü
  • ben de bu klasmandayım, ama onlardan biri değilim. olmamak için, ruhsatımı alır almaz mesleği bıraktım. icap etti, kısa süreliğine kendime home-office büro açtım ve sonra yine nükseden nefretim üzerine kapatıp bambaşka mesleklere yöneldim. 4 yıldır gayet de mutluyum. fakülte de avukatlık da staj da bana çok çektirdi, iyi bir öğrenciyken görmediğim eziyet kalmadı. şimdi "dünya varmış" diyebiliyorum.

yukarıdaki tespitlerin pek çoğuna da katılıyorum.
  • kızlar kadar havaları olmadığını da eklemek lazım
  • (bkz: #82279962)