şükela:  tümü | bugün
  • az maaş veriyorum demenin bir yolu.
  • kurunun yanında tam bursluları da yakan kurum.
  • "özel üniversite mezunları bizi zitine takmıyor, hiç özel üniversite mezunu gelmiyor, ha arada dere bir tane düşerse onlara da biz bu lafı söylüyoruz" diye tribe gelen kobi personel müdürünün sözüdür...
  • söyleyene princeton yada nyu mezunuyum diye cevap veresimi getirten laftır.
  • devlet üniversitesinin aynı bölümünü rahat kazanıp, rahat sınıf geçen adamı; özel üniversiteyi, afedersiniz, bir taraflarını yırtarak tam/yarı burslu kazanan ve bursu kaybetmemek için eşşek gibi çalışan adamdan üstün tuttuklarını ifade eden beyan.

bütün özel üniversite mezunlarını zengin kesimden zannediyorlar herhalde.

hep dedim tekrar diyorum, iyi özel üniversitelerin bazı bölümlerini yarı burslu kazanmayı hayal bile edemeyenler kalkıp bok atıyorlar.
  • "konuşuyorda konuşuyor" dedikten sonra haksız duruma getiren söz.
  • özel üniversiteden kasıtları büyük ihtimalle şaban, aref, özkaymak vs tadındaki çakma vakıf üniversiteleri olan şirketin beyanı.
  • züppelerin overqualification sandığı, ama içten içe türkiye'nin bir tabela üniversitesi cenneti olmaya başladığı herkesçe malum olduğundan parasını verip diplomasını alan değil, ciddi ciddi dirsek çürütüp bir yerlere gelen kimselerle çalışmak isteyenlerin beyanıdır.

ps: istersen bilkent'li ol, belli başlı bölümler hariç burssuz mezunsan babanın şirketinden başka kimse seni ciddiye almaz.
  • yıl olmuş 2013 ama hala özel üniversite - devlet üniversitesi ayrımı yapan sığ beyinlerin var olduğunu kanıtlayan söylem. *

edit: zamanın ötesine gönderenlere selam olsun. *
  • haklı bulduğum söylem. tanıdığım özel üniversite mezunlarının alayı 3 koyunu güdemeyecek, baba parasıyla şımarmış tiplerdi.