• az maaş veriyorum demenin bir yolu.
  • "özel üniversite mezunları bizi zitine takmıyor, hiç özel üniversite mezunu gelmiyor, ha arada dere bir tane düşerse onlara da biz bu lafı söylüyoruz" diye tribe gelen kobi personel müdürünün sözüdür...
  • söyleyene princeton yada nyu mezunuyum diye cevap veresimi getirten laftır.
  • devlet üniversitesinin aynı bölümünü rahat kazanıp, rahat sınıf geçen adamı; özel üniversiteyi, afedersiniz, bir taraflarını yırtarak tam/yarı burslu kazanan ve bursu kaybetmemek için eşşek gibi çalışan adamdan üstün tuttuklarını ifade eden beyan.

bütün özel üniversite mezunlarını zengin kesimden zannediyorlar herhalde.

hep dedim tekrar diyorum, iyi özel üniversitelerin bazı bölümlerini yarı burslu kazanmayı hayal bile edemeyenler kalkıp bok atıyorlar.
  • "konuşuyorda konuşuyor" dedikten sonra haksız duruma getiren söz.
  • yıl olmuş 2013 ama hala özel üniversite - devlet üniversitesi ayrımı yapan sığ beyinlerin var olduğunu kanıtlayan söylem. *

edit: zamanın ötesine gönderenlere selam olsun. *
  • haklı bulduğum söylem. tanıdığım özel üniversite mezunlarının alayı 3 koyunu güdemeyecek, baba parasıyla şımarmış tiplerdi.

edit: çok yeteneklileri de vardır muhakkak, herkesin hakkını yemeyelim.
  • (bkz: adem haklı)
    ben de olsam ben de almam. ne o öyle devlet üniversitesinde okumanın binbir çilesini çekmeden, bir özel üniversitede el bebek gül bebek okuyup mezun olup işe girmek?
    konsepti büyük ihtimal daha geniş ve kaliteli ancak zorluğu ve sıkıntıyı bilmeyen bir özel üniversite mezunu emin olun şirkete bir devlet üniversitesi mezununun vereceği katkıyı veremez.
  • çalışan değil köle arayan iş verenin söylemidir. vakıf üniversitesi öğrencisi olarak haklı olduklarını da düşünmüyor değilim çünkü ev kiram ,araba taksidim, ödemem gereken faturalar vs. için bir maaşa ihtiyacım yoksa kimsenin beni köle gibi çalıştırıp fiziksel ve psikolojik taciz etmesine izin vermeyeceğimden basarım istifayı. hal böyle olunca adam egosunu üzerimde tatmin edemeyeceği için baştan işe almam diyor.
  • hedefsiz ve kötü bir yöneticinin sözüdür.

iş başvurusunda vakıf üniversitelisi, devlet üniversitelisi, siyahisi, asyalısı olmaz. iş için yeterli ya da iş için yetersiz kişi söz konusu olur. öyle adamın yöneticilik yaptığı şirketten de olsa olsa halil pazarlama olur.
hesabın var mı? giriş yap