şükela:  tümü | bugün
3 entry daha
  • ödeyin mk biz de bilirdik nişantaşı starbucks üniversitesinde okumayı gittik erzurum'da okuduk.

edit medit: aşağıda bir arkadaş özel sektörün elemanı olmuş bir eğitim (!) kurumu ile devletin sosyal devlet anlayışı sonucu vatandaşa sağladığı imkanı mukayese etmiş. kendisine atatürk ilkelerinden devletçilik ilkesini ve serbest piyasa ekonomisini okuyup mukayese etmesini tavsiye ederim. ayricaaa benim isteme hakkım anayasal bir hak (bkz: sosyal devlet anlayışı) ama sevgili berkecan/pelinsu bilmem ne oğlu üniversite sahibi seni düşünmez cebindeki paraya bakar. söylediğim söz parası olmayan insanlar bin bir zorluk ile mücadele edip okumaya çalışıyor ama bazı öğrenci kesimi sırf ortam merakına özel üniversitede okumak için uğraşıyor. bu sebepten başta bunları hesap edecektiniz.
    eyyorlamam bu kadar!

yeni edit : bazıları 100000 ile mühendislik okuyor olduğumu iddia etmiş. kardeş ben mezun oldum. bi bak bakalım önceden mühendislik sıralamaları nasıldı şu anda yüksek lisans yapıyorum. paragrafın ana düşüncesini bulamamandanlan anlıyorum ki ilk 30000'e bile girememişsin. adamın kafasını bozmayın venedik tacirleri sizi!

karantedit: bu aşağıda divan edebiyatı kılıklı biri kıskançlıktan bahsediyor da öncelikle bak kardeş evde oturmaktan canım sıkılıyor zaten ben hepinize cevap veririm sorun değil. sonralıkla da lan neyinizi kıskanayım ben sizin dershaneden bozma 2 katlı fen bilimleri enstitünüzü mü kıskanayım ya da eşek yüküyle para verip sanayiden alınan eğitimin bile daha işe yaradığı nitelikli (!) eğitim sisteminizi mi?

bilmem kaçıncı edit: lan çaylak sen bi sus adam yazdıklarımdan iktisat okuduğumu sanmış. gel o özel üniversiteye vereceğin parayı bana ver de sana bi türkçe kompozisyon yazma dersi vereyim vallahi billahi dalga geçmek için değil senin için diyorum.
  • üstteki yazar arkadaş
    bu mantıklı kyk borcunu ödeyen insanların da seve seve ödeyin demesi gerekir.
    dimi yazar kardeş?

sorduminsan
  • verilmeyen hizmetin parasi olmamali diyerek yuzde yuz ogrenci tarafida olacagim süreç.
    kapali kaldigi sure icin kesintisiz ucret iadesi yapilmali.

edit :imla
  • öğrencilerin talebi sonuna kadar haklıdır. ingiltere'de de öğrenciler benzeri bir şekilde imza topluyor şu anda. büyük ihtimalle orada meclis gündemine bile gelecek konu ve bu duruma öğrenciler lehine bir çözüm sağlanacak.

aynı şeyi türkiye'de de devletten ve gerekli kurumlardan bekliyoruz. tüm öğrenciler de mağduriyet yaşayan öğrenci arkadaşlarımıza destek olmalı bu süreçte. bu insanlar bu okullara yüz yüze eğitim almak için, tüm okul materyallerinden tam bir biçimde yararlanabilmek için, bir sisteme oturtulmuş sınav sistemi ile sınava girebilmek için para ödediler. madem ki olağanüstü koşullar nedeniyle eğitimde ve birçok birimde aksama oldu, o zaman bu kişilerin yapacağı ödemenin de yeniden gözden geçirilmesi gerekir.

nasıl ki bir sürü kişi virüs nedeniyle işsiz kalıp ödeme alamıyor ya da eksik ödeme alıyorsa benzeri bir durum tam hizmet veremeyen üniversiteler için de geçerli olmalıdır.
  • boş verin özel üniversitesi de, ben artık yıl devlet üniversitesi öğrencisiyim.

yani harç ödüyorum, hemde 3 katı, bakalım yök bizim harca da çökecek mi?
  • yök başkanı dijital eğitimin devam edeceğini ve uygulamalı derslerin de yazın olacağını söyledi. yani bir dönem kayıp olmayacak, hepsinin telafisi yapılacak ki şu anda da uzaktan eğitimle yapılıyor yapılabilen. yazın ek ücret istenirse evet burada usulsüzlük var denir ama şimdi ücretlerin devam etmesinden daha normal hiçbir şey yok.

bugünlerde zorluk çekenler için ücretin sonraki aylara ertelenebilmesini istemek yine doğal karşılanabilir ama tamamen ödemeyelim demek haksızlık olur çalışanlar için.

edit: özel üniversite öğrencilerine saldıran çok değerli harran üniversitesi at bakıcılığı bölümü öğrencilerini ise devlet üniversitesinde okudukları için tebrik ediyorum. çok başarılısınız hepiniz, evet.
  • özel üniversite okuyan arkadaşların totali 100bin kişi diyelim, 95bini zaten eğitim almak için değil diploma almak için okuyor siz sonuca odaklanın boşverin siz eğitime değil diplomaya para ödüyorsunuz zaten.

kalan 5 bini de burslulardır onlar zaten okula gidemese de alanında yetkin isimler olacaktır onların da bir kaybı yok.
  • online eğitim devam etmiyor mu dediğim, devam etmesi normal olan süreç. uygulamalı dersler de telafi edilecek diyorlar. daha ne olsun. ödeme yapanların işleri bozulmuş olabilir, ama bu üniversite eğitim vermiyor denecek bir şey değil ki. başka türlü hak aranması gereken bir durum. eğer okulunuz online eğitim vermiyorsa, online eğitimi vermesini sağlatın bence.
  • kapitalist sistem'de yaşamabın sonuçları
    size emin öapanın 2 dkk'lık konuyla ilgili videosunu atıyorum https://twitter.com/…tatus/1243119285020622849?s=08
26 entry daha