şükela:  tümü | bugün soru sor
  • fiyat performans nedir bilmeyen tıp. bir insan minimum 300 k (bir para birimi olarak k) harcayarak neden öğretmenlik okur amk ? yani planı ne ? hadi alsa alsa 3 bin alsın ( ki yeni mezunsa imkansız, maaşlar elden ve geç yatar) 8-10 yıl çalışarak üniversite için harcadığı parayı ancak çıkarabilir. nasıl bir beyinsizsiniz ki öğretmenlik okuyorsunuz özelden yahu aklım hafsalam almıyor. özel okullarda bolca bulunan ve devlete atanmayı istemeyen meriç ruhlu, namussuz çubuk kraker modeli olan erkekler beni deli ediyor. birisi bana bunun izahını yapsın.
  • galiba sözlük yazarlarının tecrübe edinmedigi tip.
  • bu kişi benim ancak tam burslu olduğum için arkadaşın belirttiği kategoride değilim. yine de, hayatı sadece fiyat performans ekseninde gören, paradan başka bir amacı olmayan insanların bu arkadaş gibi düşünmesi normal. belki de öğretmen olmak istiyordur, çocukluk hayalidir ve elinde de imkanı vardır. parasını sen mi veriyorsun ? karışmayın insanların hayatlarına.
  • öğretmen düşmanlarının fikirlerini merak ettiğim figüran.
  • yazın para alırken tatil yapmak istiyordur.
  • evinde ve en sevdiği şehirde arkadaşları ile onlardan uzakta, elazığ ya da bingöl gibi bir şehirde değil ankarada okumak istiyordur.
  • ev kirasını bile ödeyemedikten sonra istanbul'da, ankara'da olsa ne faydası olur ki ?