• (bkz: özel okul ücretlerinin iadesi) şu başlığı gördükten sonra açma gereği duydum.

apar topar memleketin yolunu tutan öğrenci kardeşlerimiz var. sözleşmeler ne şekilde ilerliyor tam bilmiyorum ama ay ay senetler oluyor diye biliyorum. mart ayının ücretleri tatil gününe kadar alınmalı, tamamı alındıysa da iade edilmeli. bir sonraki ayda ise ne olacağı belli değil fakat askıya alınmalı. yurtlar muhtemelen öğrenciye yüklenecek sözleşmen var, para vereceksin diye. devletin bu konuya el atması lazım. (bu konuda gelişme varsa bilgilendirin başlığı editleyeyim).

edit : tek harf ekledim.
  • (bkz: rüyanda görmek)

özel sektör böyle bir şey yapar mı sizce arkadaşlar? daha devlet kyk kredi borcu olup "ödeyemeyen" insanlara erteleme/af yapmıyorken.
  • konu ile ilgili açıklama bekliyoruz.
    anladık para yok kasada da, bari bu gibi durumlarda her iki tarafın zararını karşılayacak düzenlemer yapın.
  • ne olacagi belirsiz, yurt isletmecisi hunharca ucreti almaya, senetleri tahsil etmeye devam etse; bu sefer gelecek yil bu ogrenciler kayit yenilemeyerek cezayi kesecek ki bu durumda yurt isletmecisi sadece problemi otelemis olacak. yok senetleri tahsil etmese kirasiydi maasiydi stopajiydi derken ciddi bir zarara girecek ve ne kadar devam edecegi de belirsiz bir surece girecek.
hesabın var mı? giriş yap