şükela:  tümü | bugün
 • penguen de yumurtalarda çizen katikatürist. çizgisi özgündür, esprileri ise gülümsetiyor.
 • penguen'de amatör çizerlerin eserlerinin yayınlandığı yumurtalara, ısrarla hemen hemen her hafta karikatür yollamanın meyvalarını bu hafta itibariyle kendi köşesine kavuşarak toplamaya başlayan karikatürist. tabii muhtelemen bunda penguendeki bölünmeninde etkisi vardır ancak tahminimce bölünme sadece süreci hızlandırmıştır, yumartalardaki çizim ve esprileri ile kendi köşesine çok yakında sahip olacağından zaten emindik... çizim ve esprileri selçuk erdem, erdil yaşaroğlunun ilk zamanlarına benzemektedir -ya da ben benzetmek istiyorum- (okuyucuya not:hayır bu 2 ismin formadan düştüğünü düşünenlerden değilim)... çok yakında forwardlanan çizerlerden olacağına hiç şüphemin olmadığı, kalıcı olmasını umut ettiğimiz bir yetenektir.
 • serkan altunigne'nin yumurtalar'dan ic sayfalara gecisini izleyip kendi kendime mutlu oldugum gibi bu adami da bu hafta kose sahibi olmus vaziyette gorunce bi sevinc geldi boyle, tam da penguen'de okudugum nerdeyse herkesin gitmis olmasina uzulurken cikti karsima guzel oldu, esprileri yumurtalar icinde goze carpiyordu hep, zaten o yuzden biliyorum adini, cizgisi de olgunlasacak giderek, iyi bisey olcak bu adamdan umutluyum ben yani ..
 • penguen de mürekkep balığı ve özercik diye iki yeni köşeyi çizen yeni yetenek..bu hafta şöyle bir esprisi vardı:

  - seviyor..sevmiyor..seviyor..
  -seviyorum şapşal şey!!
  -lan söylemesene!!!
 • yaşını bilmiyorum ama özercik köşesini çizen kendisini hakikaten küçük bir bebe olarak hayal edince okumaktan daha cok keyıf alıyor gülgül ölüyorum. bence penguenin genco'dan sonra ikinci yıldızıdır.
 • yiğit özgür, ersin karabulut, oky, memo tembel çizer, umut sarıkaya misali çizerlerini kaybeden penguenin yerlerini doldurmak adına attığı en büyük hamledir. mürekkep balığı ve özercik isimle iki köşeye sahip olup, sağlam esprilerini sade fakat başarılı çizgilerle destekler.
  görünen o ki yolu hayli açık.
 • oscarı elinde götürmek yerine bim poşetine koyduran abimizi çizerek yardıran çizerdir.
 • yumurtalardayken "acaba bu hafta yollamış mı?" "ne çizmiş?" sorularıyla beni beyin fırtınalarına iten, hakkıyla penguende kendine yer edinen, önce mürekkep balığı ardından özercik ile gönlümüzde daha bir yer etmişken lombaktaki yalan rüzgarı with necati öyküsüyle beni gerçek anlamda kendisine hayran bırakan zeka küpü çizerdir. 'şaka maka 1500. bölüme geldik' 'anamız bacımız tehlikede' cümleleri dönüp duruyo kafamda.. sanırım ilk defa bi çizgi öyküyü 4 defa okudum ve her seferinde ayrı güldüm. ha eksikleri yok mu, var tabi.. hala insanların ifadelerini yansıtmada zorlanıyor.. ayrıca tanınan bi simayı (misal sermet erkin olsun, freddy olsun) çizerken kesin benzetmem lazım kaygısındaymış gibi geliyo bana.. halbuki bu kadar zorlamasına gerek yok kendini.. ama olur, zamanla hepsi rayına oturur, meraklanmamak lazım..
 • penguen dergisinde özercik isimli köşesinde kendi kendisini karikatürize eden ve güzel esprileriyle, çizgisiyle gülümseten çizer. bu hafta çizgilerinin yanısıra yazdığı şiir de ayrıca güzeldi. okuyoruz kendisini zevkle.
 • acayip tatlı bir çizim ve her seferinde güldüren karikatürleriyle her hafta penguenin çıkışını bekleten çizerlerden oldu özer aydoğan. özellikle özercikteki asabi şahsiyeti, ona buna sinirlenip yaptığı ani çıkışlarla ve muhteşem tipiyle takdir topluyor. iyi ki aldı kendi köşesini sonunda.