şükela:  tümü | bugün
 • emin olmamakla birlikte sadece kuzey ege bolgesinde* bulunan, icene o zamana kadarki ictikleri ayran degilmis hissi veren cogacayip icecek.

  midesi bulandigi icin yillardir ayran icmeyen bunyemi kendisine muptela etmistir. gordugunuz anda isteyiniz, bana cok dua edeceksiniz.*

  edit: ayrica (bkz: hisar ayranı)
 • abartmak istemiyorum ama kıymetini eker, sütaş ayran içince anlayabileceğiniz, dünyanın açık ara en iyi ayranı.

  ps: istanbul’daki özerhisar ayranı satış noktaları (sıralı tam liste)
 • ayran severlerin mutlaka tatması gerekiyor. çok başarılı. hakkında söylentiler bile çıkmış. mayalanması büyük sırmış, sahipleri kimseye söylemiyormuş. burdan bile yürür giderler.
 • pek kimselerin bilmediği içecek gibi içecektir efendim. pazarlaması doğru yapılsa dünya standartlarında satış yapacak bir ayran olmasına karşın yalnızca balıkesir il sınırlarında sıkışıp kalmıştır.

  özellikle sıcak yaz günlerinde harika bir serinlik verir. yanında içildiği yiyeceğin tadını da arttırdığı yönünde rivayetler bulunmaktadır. bulduğunuz yerde kasa kasa almanızı tavsiye ederim.
 • "geleneksel 1974 özerhisar ayranı" adı altında sunulup ilaveten şişesinin üzerinde "starter kültürü kullanılmamaktadır." yazan ve dolayısıyla o eşsiz lezzeti bizlere kullandığı yoğurt mayasından sunan firma.
  üretici şirket yakın geçmişte el değiştirdiğinden ötürü kısa bir süreliğine piyasadan çekilmiş, yeni yönetim ile birlikte tekrar sahalara dönmüştür.
  şimdi 1 litrelik cam şişelerde sunulmasıyla özlediğimiz lezzete tekrar kavuşmamızı ve resmen ayrana doymamızı sağlamıştır. eski yönetimin depozitolu olan cam şişe uygulaması yerini yeni yönetimle birlikte depozitosuz cam şişelere bırakmıştır.
  hem kalitesi, hem sınırlı üretimi, hem de depozitosuz cam şişe uygulamasından ötürü diğer markalara göre fiyatları biraz daha yüksektir. ancak hijyenik yönden eskiye nazaran daha iyi bir hale geldiği ise ürünü satan bizim çanakkale esnaflarınca doğrulanmıştır.
  balıkesir'in altıeylül ilçesinden gelen bu eşsiz ayranı bol bol içiniz, içiriniz.*
 • başka markalarda olduğu gibi ağzını inek memesine dayamışsın hissi yaratıp mide bulandırmayan kıvamı yerinde balıkesir/susurluk ayranı.