şükela:  tümü | bugün
 • emin olmamakla birlikte sadece kuzey ege bolgesinde* bulunan, icene o zamana kadarki ictikleri ayran degilmis hissi veren cogacayip icecek.

  midesi bulandigi icin yillardir ayran icmeyen bunyemi kendisine muptela etmistir. gordugunuz anda isteyiniz, bana cok dua edeceksiniz.*

  edit: ayrica (bkz: hisar ayranı)
 • ayran severlerin mutlaka tatması gerekiyor. çok başarılı. hakkında söylentiler bile çıkmış. mayalanması büyük sırmış, sahipleri kimseye söylemiyormuş. burdan bile yürür giderler.
 • "geleneksel 1974 özerhisar ayranı" adı altında sunulup ilaveten şişesinin üzerinde "starter kültürü kullanılmamaktadır." yazan ve dolayısıyla o eşsiz lezzeti bizlere kullandığı yoğurt mayasından sunan firma.
  üretici şirket yakın geçmişte el değiştirdiğinden ötürü kısa bir süreliğine piyasadan çekilmiş, yeni yönetim ile birlikte tekrar sahalara dönmüştür.
  şimdi 1 litrelik cam şişelerde sunulmasıyla özlediğimiz lezzete tekrar kavuşmamızı ve resmen ayrana doymamızı sağlamıştır. eski yönetimin depozitolu olan cam şişe uygulaması yerini yeni yönetimle birlikte depozitosuz cam şişelere bırakmıştır.
  hem kalitesi, hem sınırlı üretimi, hem de depozitosuz cam şişe uygulamasından ötürü diğer markalara göre fiyatları biraz daha yüksektir. ancak hijyenik yönden eskiye nazaran daha iyi bir hale geldiği ise ürünü satan bizim çanakkale esnaflarınca doğrulanmıştır.
  balıkesir'in altıeylül ilçesinden gelen bu eşsiz ayranı bol bol içiniz, içiriniz.*
 • çok iyidir
 • 27 yaşımdayım. hayatımda ilk defa bir günde 3 litre ayran içtim. bakın 3 litre. bu ayranı içmemiş olanlar garipseyecektir ama böyle güzel bir şey yok. kumsalda biradan daha iyi gidiyor. öyle diyim siz anlayın. şu anda istanbul'daki satış noktalarını arıyorum. bir arkadaş liste vermiş ama semt olarak vergi dairesi semtleri gösteriliyor. o listeye tekrar bi' dalıcam. bir ara a-101'de satılacak dedikoduları dönüyordu, hayırlısı.
 • ulan ben de başkaları da var mıdır benim gibi bu ayranı değişik ve güzel bulan diyordum. piyasada bulunan su oranı yüksek ayranların pabucunu dama atabilecek ayrandır.
 • bir ayran hem de markette satılan bir ayran için entry döşeneceğim hiç aklıma gelmezdi ama bu ayran değil başka bir şey.

  30 yıllık ayran tüketim hayatımda ben böyle bir lezzet tatmadım.

  viski’de glenkinchie, şarap’ta petrus, rakı’da tekirdağ altın seri, şalgam’da da ali göde neyse ayranda da özerhisar o’dur.

  bayilik verseler tüm kariyerimi bırakır kabul ederim, o derece.
 • balıkesirlilerin memleket hasreti çektirten ayranı. bazı zamanlar balkeslilerin aralarındaki gizl mesajlaşma yöntemi olarak da kullanılır.
 • tanımam etmem ama birşeyi sadece eleştirmeyi sevmiyorum. bazı şeyleri de övmek gerekiyor. normalde nohut pilavcıdaki ekşi ayranı çok severim. ona yakın lezzet malesef yok. ama özerhisar ona en yakın ayran. tuz oranı, ekşilik ve lezzeti muhteşem. böyle devam edin.

  bu arada bu ayran eskiden hisar ayranı'ymış.
 • balıkesirin çılgın eşşeklerinden sonra balıkesirdeki en ünlü 2.şeydir.
  genelde şişede olan hali tüketilir ve tadı biraz ekşidir, ilk içenler genelde "bu ne böyle ekşi" veya "bu ayran bozuk galiba" şeklinde tepki verebilirler ama merak etmeyin bu ayranı tükettikçe müptelası olacaksınız.